Kursy Udemy

0

Witam,
Tak jak w temacie, może ktoś wyrazić swoją opinie na temat kursów z tej strony (udemy.com), bo w obecnej chwili są dosyć fajne promocje i rozważam zakup coś z cyklu C# i ASP.net MVC.

0

W sieci jest pełno darmowych materiałów, więc według mnie te płatne kursiki to strata kasy (ale jak kto woli).

0

Ta darmowe... 99% z nich to bullshit albo podstawy, które można ogarnąć w 10 minut. Nic nie wnoszą do dziedziny. Dobry kurs jest dobry - zrobili tam na udemy system opinii - poczytaj, to chyba bardziej wiarygodne źródło niż losowi użytkownicy wypowiadający się tu o czymś czego nie oglądali?

0

Ja uważam, że to wyciągacze pieniędzy i strata czasu oraz mydlenie oczu uczniowi. Większość osób tylko to ogląda i już myśli, że wszystko potrafi, a nawet raz klawiatury nie dotknęło w między czasie. Ja przerobiłem trochę tego typu kursów (strefa kursów, eduweb, treehouse pieruńsko drogie, tuts plus) i muszę powiedzieć, że jedna jedyna strona była warta tych 9$ miesięcznie i to jest laracast.com, aczkolwiek i tak tutoriale oglądałem w wolnym czasie siedząc w pociągu, żeby mieć ogólny zarys w tym wypadku Laravela a później sam otwierałem dokumentacje, PHPStorm'a i zaczynałem kodować, próbować, kodować... kodować... i kodować... i dopiero wtedy się uczysz.

Moja strategia jest prosta. Gdy zaczynam się uczyć nowego zagadnienia to:

  1. Szukam jakiś darmowych video tutoriali na YT obejmujących dane zagadnienie. Nie jeden, czy dwa ale 5. Każdy inaczej tłumaczy, więc od każdego coś wartościowego zazwyczaj wyciągnę. Mam już w głowie jakiś zarys o co w tym (zagadnieniu) chodzi więc mogę przystąpić do prawdziwej nauki.
  2. Szukam jakiś dobrych książek i zaczynam czytać. Ale nie od deski do deski tylko przeglądam co tam jest.
  3. Wymyślam sobie coś co mogę zrobić z tym nowym zagadnieniem i korzystająć z informacji w książce/ach zaczynam to kodować.
  4. Powtarzam punkt 3 ile razy trzeba.
  5. Uczę innych tego co się nauczyłem sam. Dzięki temu widze ile jeszcze nie umiem i moge uzupełnić luki.

Tanie i działa.

0

Jeżeli trafisz na porządny kurs to możesz dość niedrogo dostać o wiele więcej materiału niż we wszelakich darmowych tutorialach różnej jakości w formie o wiele bardziej przystępnej od książek. Kilka kursów stamtąd przerobiłem i jest to zdecydowanie moja ulubiona forma nauki, zwłaszcza jeżeli uzupełni się ją równoległym czytaniem książki o tej samej tematyce w celu pogłębienia wiedzy.

@Desu Może i działa dla Ciebie, ale gdybym potrafił coś "wymyślić" to zostałbym biznesmenem, a nie programistą.

2

Zamiast kupować kursy to kup sobie porządną książkę.

0

Jak ktoś nie umie korzystać z dokumentacji to nie nadaje się na programistę, a w kursach nic więcej ponadto nikt nie wymyśli ;]

Dawno takiej bzdury nie czytałem. Dokumentacje są najgorzej przyswajalnym kawalkiem tekstu jaki chyba może wyprodukowac człowiek. Jak ktoś chce kozaczyć, ze zrozumial dokumentację, to polecam od razu iść na wycieczke do piekła, po co się hamować. Książki mają rozwiązać ten problem (trudności przyswojenia faktów w dużym stężeniu, jakie występuje w dokumentacji). Kursy mają rozwiązać problem z czasem, jaki poświęca się na czytanie książki. Nie mają jej zastąpić.

Tak jak książka nie zastąpi referencji w postaci dokumentacji.
Tak jak dokumentacja nie zastąpi czytania kodu biblioteki (jeśli jest dostępny).
Tak jak kod nie zastąpi wytłumaczenia "co autor miał na myśli" przez samego autora.

0

Ja wlasnie przerabiam jeden kurs, jak na razie (46% zrobione) jest świetny. Na początku parę chwil na zrozumienie jak działa unity i skrypty a potem stopniowo zwiekszany poziom trudności, kurs obejmuje robienie bodajże 10gier od 0 nie przerabianie! I nie jest tak ze oni robią wszystko za ciebie. Co chwilę jest tam "challenge" i masz napisać samemu, a czy ktoś pisze samemu czy czeka to już inna sprawa

0

A tak swoją drogą, moglibyście mi polecić jakieś książki/kursy? Chcę być game designerem, na ta chwile pracuje w C# i chciałbym poznać ten język jeszcze bardziej, silnik w którym pracuje i go Lubie to Unity. Tylko żeby były w normalnej cenie :> nie jakieś z kosmosu

0

podrzucam jeszcze tutaj listę https://www.flynerd.pl/2017/11/udemy-jaki-kurs-programowania-wybrac-opinie.html kilka najlepszych kursów z każdego języka programowania , bo znowu promki na udemy, zresztą taki mają model biznesowy, że co rusz z 500 promocja na 50zł może akurat komuś się przyda

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1