Wybór studiów II-stopnia Pomocy!

0

Witam wszystkich!
Mam mały problem, w styczniu muszę już składać papiery na studia magisterskie i tu rodzi się mały problem!
Kończę studia z Inżynierii Biomedycznej spec. Informatyka w medycynie na PG.
Po studiach inżynierskich miałem zamiar przenieść się na PW kierunek elektronika spec. elektronika i informatyka w medycynie(tutaj mogę sobie wybrać przedmioty, jakie chcę, wybrałbym same informatyczne). Jest jeszcze druga opcja - Informatyka na PG, spec. Inteligentne systemy interaktywne(fajna kontynuacja po IBM).
Z umiejętności jakie posiadam to C++/Python/Matlab oraz biblioteka Qt, OpenGL. Jestem aktualnie na stażu w szwajcarskiej firmie zajmującej się chirurgią wspomaganą komputerowo.
Moim problemem jest teraz wybór studiów pod kątem takim, że chce wyjechać za granicę, a PW jest raczej bardziej rozpoznawalna przez potencjalnego pracodawce za granicą i lepiej usytuowana w rankingach. Czy takie podejście do wyboru ma sens? Kolejną sprawą jest narzeczona, konczy za rok magisterskie z fizyki medycznej i najbliższym ośrodkiem, gdzie mogłaby robić jakiś staż jest właśnie Warszawa.

0

Z tego co zauważyłem to rozpoznawalność uczelni jeżeli w ogóle ma jakiś wpływ na zatrudnienie(tzn pomijając top 20) to jest on niewielki.
Kierunek jest ważniejszy, tzn jeżeli możesz studiować to co faktycznie będziesz robił(lub bardziej zbliżone) na mniej znanej uczeli lub coś mniej zbliżone na popularniejszej to lepiej ten bliższy wymagań.

W kwestiach osobistych to już sam musisz zdecydować, ale jeżeli dziewczyna jest ambitna to bardziej Cię rozwinie jej marudzenie i ciągnięcie cię za uszy lub konkurowanie z nią niż lepszy kierunek.

Studia to tylko papier i w it sporo osób zdaje sobie z tego sprawę więc i tak zadecydują: doświadczenie komercyjne w cv, umiejętności i bardzo dużym stopniu umiejętności miękkie(autoprezentacja, negocjacja i pewność siebie).

0
szprotulbk napisał(a):

Kolejną sprawą jest narzeczona, konczy za rok magisterskie z fizyki medycznej i najbliższym ośrodkiem, gdzie mogłaby robić jakiś staż jest właśnie Warszawa.

Ja nie wiem gdzie tu wątpliwości...Jeśli narzeczonej pasuje Warszawa, a dla Ciebie obie opcje są równie atrakcyjne, to naturalnym wyborem jest Warszawa. Szczególnie,że mówimy o najlepszej uczelnii technicznej w Polsce i najlepszym wydziale tej uczelni.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0