Język Angielski

0

Witam, mam pytanie o wasz język angielski po szkole średniej. Uważam że mam dobry poziom z języka angielskiego, nie mam problemów z rozumieniem czy czytaniem ale jak przyjdzie mi coś powiedzieć, porozumieć się z kimś ustnie przychodzi mi to z ogromnym trudem. W dzisiejszych czasach angielski to podstawa a u programistów już tym bardziej. I zastanawiam się czy muszę zacząć szlifować swoją mowę już na własną rękę czy będę miał jeszcze możliwość wyuczenia się tego na studiach? Czy może w ciągu pracy doszlifuje swój angielski? Jak to wygląda?
Myślę że to nie jest tylko mój problem, wielu ludzi ma problem po szkole średniej z angielskim mówionym mimo ze w teorii powinniśmy już mówić w miarę płynnie ;/
Może jakieś protipy jak zacząć pracować nad tym? :P

0

mialam bardzo podobna sytuacje do ciebie, czytalam angielskie ksiazki, ogladalam seriale ale gadanie to czesc i dzieki. znajdz sobie partnera i rozmawiaj z nim po angielsku. ja tak 3 razy dziennie po 10-20 minut gadalam o codziennych sprawach, opowiadalam co tam w pracy, o planach na przyszlosc itp, na poczatku bylo biednie (jako ze w szkole sredniej angielski kompletnie olewalam) ale po miesiacu takiej praktyki bylam w stanie przejsc techniczna rozmowe kwalifikacyjna.

0

Angielski w szkole średniej był bardzo słaby, moja nauczycielka była mega słaba całą sytuację uratowała aplikacja do nauki języka niemieckiego lub angielskiego, której używałem codziennie do nauki do matury.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0