Linux czy Windows?

0

Pytanie jak w temacie? co jest lepsze dla programisty Linux czy Windows?

1

Co jest lepsze: motyka czy siekiera?

Zależy od przeznaczenia.

0

Do programowania? a wedlug Ciebie do czego lepszy linux do czego windows?

0

Co kto lubi.

0

Ja lecę na macu;

0
Wizzie napisał(a):

Co jest lepsze: motyka czy siekiera?

Zależy od przeznaczenia.

Owszem, jednak przeznaczenie autor podał.
Moim zdaniem nie ma powodów by twierdzić, że Windows jest w czymkolwiek lepszy od Linuxa do programowania. Natomiast przewagi Linuxa możnaby mnożyć...

8
Zimny Złoty Orzeł napisał(a):

Pytanie jak w temacie? co jest lepsze dla programisty Linux czy Windows?

wybacz ze cie ocenie w tym momencie. jestem przekonana ze kombinujesz jak tu odwlec nauke programowania, zamiast zajmowac sie tak bezuzytecznymi zagadnieniami wez sie lepiej za tworzenie czegokolwiek.
jak masz komputer z dowolnym popularnym systemem operacyjnym to znaczy ze da sie na nim tworzyc programy. wybierz system ktorego uzywasz na co dzien.

0

5 latek na linuxie i jest ok. Workflow wyrobiony. Mysle czy nie przejsc na Mac, ale na razie odwlekam i mi sie nie chce, bo po co skoro tutaj jest szybko i produktywnie? No, ale problemy bywają.

Prawda jest taka, ze ciągle na Linuxie moze zacząć czegoś brakowac, ale rownoczesnie zawsze sie znajdzie jakis zamiennik w ostatniej chwili. Ale jest ciągły stres, ze akurat tego narzędzia nie będzie :D Da sie przyzwyczaic. Można sobie naprawdę fajny workflow wyrobić. Linux jest mocny szczególnie jak ktoś lawiruje na linii Klient-Serwer.
Mac jest spoko, Windows jest spoko. Wszystko jest spoko, ale trzeba się zainteresować tym na czym się pracuje.

0

Tylko Arch Linux !

0

Używam obu naraz: Linux jako host i główny OS bo nie potrafie żyć bez konsoli, a cygwin to nie to samo i Windows w wirtualce (VirtualBox) często w trybie seamless, bo pakiet Office wymiata i jest sporo przydatnego softu. Robie głównie internety, bigdata i devops więc lubie być blisko serwera. Podejrzewam, że do programowania innych rzeczy, Windows czy Mac mogą być dużo lepsze.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1