Co myślicie o PRz i jaki wziąć drugi kierunek ?

0

Witam
Jako pierwszy kierunek wybrałem oczywiście informatykę, ale nie jestem pewny czy się dostanę, bo informatyka na większości uczelni ma bardzo wysokie progi punktowe, wyższe są chyba tylko na AiR i budowie maszyn. Nie wiem jaki wziąć drugi kierunek, który będzie mniej oblegany. Zastanawiam się nad elektroniką i telekomunikacją, energetyką oraz mechatroniką (chociaż tutaj progi niskie też raczej nie będą). Skończyłem tech. elektronik, mam zdany egzamin zawodowy (oprócz mnie jeszcze 1 osoba go zdała ;(), więc jakieś podstawy mamy, które pomogłyby mi na tych kierunkach.
Mój wskaźnik rekrutacyjny wynosi 258 pkt. Niestety nie ma podanych progów z zeszłych lat. Ktoś coś doradzi ?

0

z tego co wiem na PRz przyjmuja prawie wszystkich a pozniej po pierwszym roku robia odsiew

Chcesz rady? Nie studiuj dla samego studiowania. Idz na kierunek ktory Cie interesuje jezeli chcesz rozszerzyc swoja wiedze. Jezeli chcesz tylko isc dla papierka i dla samego studiowania, to lepiej szukaj pracy w zawodze juz (jestem po ZSE w Rzeszowie jako technik informatyk i znalazlem po tym prace, studiow nie skonczylem)

0

W mojej okolicy nie ma pracy dla ludzi z moim wykształceniem. Jedyną drogą jest dalsza edukacja lub wyjazd na ogórki za granicę.

0

wysztalcenie w Polsce nie jest wymagane tak strasznie, szczegolnie w IT. Jezeli masz portfolio lub pokazesz co potrafisz to znajdziesz prace.

Wyksztalcenie nie da Ci pracy...

0

w dziedzinie mechaniki czasem biora zaraz po studiach do firmy i jakos to idzie :)

0

W jakiej firmie fasadin pracujesz?

0

duzo studentow z krakowa czy warszawy dostaje prace po studiach wiec lepiej te miasta

0

Będę składał jeszcze podanie na PWr na elektronikę i jeszcze jakiś, a PRZ to taka deska ratunku :P

0

nie wiem jak teraz przeliczaja mature

ale nie wiem czy sie zalapiesz na dobry kierunek warszawa/krakow

moze wroclaw

ale masz racje jak chcesz studiowac a nie zalapiesz sie na dobre kierunki do tych miast to PRz jest dla Ciebie :)

polecam mechatronike

0

Jak chcesz być programistą to nie idź na budowę maszyn, czy elektronikę. Jeśli boisz się, że nie dostaniesz się na informatykę na PRz, to zaaplikuj też na inne politechniki w Polsce, gdzie progi są niższe. Myślę, że są miejsca, gdzie biorą wszystkich. W końcu mamy niż demograficzny. https://pl.wikipedia.org/wiki/Politechniki_w_Polsce

0

Wybrałem drugi kierunek energetykę. Po tym też jest dużo roboty, szczególnie gdy brat ma firmę w Niemczech (kończył energetykę na PW) to od razu by mnie wziął do pracy albo nawet samemu wyjechać do Norwegii. Elektronika fajna, ale mało pracy bo samemu nic nie zrobisz, a jako elektryk można całe instalacje robić po budowach, czy linie energetyczne. Po telekomunikcji też pewnie łatwo o pracę. Jednak to co ciągnie mnie do informatyki to praca w biurze, cieple i na głowę nie pada :P

1

@Miauczydełko
Widzę, że Ciebie specjalnie nic nie interesuje z tych kierunków. Byle pracować i mieć ciepło. Polecam coś humanistycznego i zostać urzędnikiem.

0

To nie tak. Ja patrzę na życie realnie i praktycznie. Energetyki raczej samemu w domu nie za bardzo można się uczyć, więc najlepiej iść na studia. Wiem jak sytuacja wygląda po tym kierunku, bo brat to kończył i od razu dostał pracę w biurze projektowym i jak na pierwszą pracę to bardzo dobrą pensje dostał, ale oczywiście mniej niż jak się robi praktyczne rzeczy typu własnie te instalacje. Chyba żeby jeszcze iść na budowę maszyn, bardzo ciekawy zawód, bo jak widzę jak te różne maszyny pracują to aż serce rośnie, że ktoś tak sprytnie to wymyślił. Chociaż to cieżki kierunek ;/

0

Niezależnie od kierunku, jeśli będziesz miał wiedzę w danym zakresie to znajdziesz bez problemu pracę po praktycznie każdym kierunku na politechnice.
Jeśli myślisz o elektronice czy energetyce to najwięcej możesz nauczyć się na wszelakich kółkach lub projektach, gdzie oprócz wiedzy teoretycznej zdobywasz też jakieś tam obycie praktyczne (często wymagane jest, aby to student pomyślał i wymyślił dane rozwiązanie). Natomiast błędne jest myślenie, że chodzenie na studia załatwi Ci dobrą pracę. Jeśli chcesz mieć takową to musisz się samemu uczyć oraz interesować danymi zagadnieniami, inaczej nic nie wyjdzie.
Ktoś polecał mechatronikę, ja również, ale pod warunkiem, że jesteś przygotowany do pracy w domu. Jest to kierunek na którym poznasz jedynie podstawy wielu dziedzin (programowanie, akustyka, automatyka, robotyka i inne), jednakże, po zakończeniu studiów w żadnej nie będziesz nawet średni. Zdobędziesz jedynie wiedzę podstawową, a to, w czym się będziesz specjalizować zależy od Ciebie. To co przemawia za mechatroniką to jest szereg ofert pracy - od firm typu ABB, przez IT po stanowiska managerskie.

0

kurcze, sam już nie wiem czy wybrac elektronikę czy telekomunikację ?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1