Prawdziwy kurs programowania(sens i użyteczność)

0

Witajcie,
od razu zaznaczam, że temat NIE DOTYCZY kursu online traktującego o podstawach programowania. Przeglądam(natchnęło mnie trochę) strony firm oferujących "poważne" kursy programowania PHP, SQL, Java itd.
Jednymi z pierwszych linków po wpisaniu frazy "kurs programowania" w google są takie linki:

http://dataconsulting.pl/?p=szkolenia&gclid=CJ3d_6f77sUCFSPItAodWC8A0Q
https://www.alx.pl/pl/kurs-php-sql/?gclid=CPqR2Mv67sUCFdQZtAodJFsAPw

Teraz się zastanawiam nad sensownością odbycia w przyszłości takiego typu szkolenia. Czy rzeczywiście tak jak piszą na tych stronach, że jest to kurs dla osób, które "chcą znaleźć dobrą pracę jako programista" ?

Czy to prawda, czy rzeczywistość jest trochę bardziej brutalna? Co myślicie na ten temat?
Czy warto oraz czy są po takim szkoleniu szanse na znalezienie pracy?

2

O ile kurs dla koderów który pokazuje jakaś nową technologie może mieć sens o tyle moim zdaniem nie da rady zrobić kursu od zera, nawet w 3 miesiące. Bo nie da się w tym czasie nauczyć programować. Można za to kodera nauczyć podstaw nowej technologii.

0

Szkoda pieniędzy, a już na pewno kurs PHP nie jest wart 3000 zł. Lepsze są książki, e-booki, setki darmowych tutoriali. Jeśli jednak naprawdę chcesz dać komuś zarobić , to lepiej wybierz coś co nie nadwyręży twojego budżetu, a może zainspirować do dalszej intensywnej nauki. Od siebie mogę polecić kursy www.eduweb.pl Sam kiedyś skorzystałem z jednego, ale tylko po to, żeby się przekonać jak inni budują swoje CMS-y. Ogólnie nie zawiodłem się, ale znacznie więcej nauczyłem się na 6 -tygodniowym kursie Internetowych baz danych prowadzonym na Uniwersytecie Wirtualnym w Łodzi, który kosztował w roku 2009 coś koło 350 zł. Po kursie dostałem certyfikat, który mam do dziś ;).

0

Nie mówię tu o kursie podstaw, bo te w pewnym stopniu mam opanowane. Chodzi mi o kurs po, którym uzyskam certyfikat liczący się na rynku pracy.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1