Praca inżynierska - Raspberry Pi

Odpowiedz Nowy wątek
Biały Szczur
2015-05-08 09:27
Biały Szczur
0

Witam

Studiuję informatykę i jestem na etapie wyboru tematu pracy inżynierskiej. Problem polega na tym, że nie mam pomysłu na ten temat. Jako, że posiadam Raspberry PI pomyślałem, że można by go wykorzystać w mojej pracy. Jeśli chodzi o inne technologie to zajmuje się jeszcze Javą. Może macie jakieś pomysły na temat pracy z wykorzystaniem Raspberry PI? Będę wdzięczny za każdą propozycję.

Pozdrawiam

Pozostało 580 znaków

2015-05-08 10:03

Rejestracja: 5 lat temu

Ostatnio: 1 rok temu

Lokalizacja: Polska

0

Może książka o Raspberry Pi cię zainspiruje. http://helion.pl/ksiazki/rasp[...]-upton,rasppi.htm#spis-tresci i jeszcze jedna http://helion.pl/ksiazki/rasp[...]norris,rpszge.htm#spis-tresci Ja bym postawił na prostą grę w Pythonie.

Pozostało 580 znaków

2015-05-08 10:05

Rejestracja: 12 lat temu

Ostatnio: 1 godzina temu

0

to jest moja praca inżynierska.
Aplikacja na Android sterująca diodą LED przy pomocy serwera Raspberry Pi i połączeniu BT :)

Pozostało 580 znaków

Biały Szczur
2015-05-09 13:54
Biały Szczur
1

Dzięki za odpowiedzi Ja wpadłem jeszcze na pomysł wykonania stacji pogodowej. Standardowo byłby pomiar temperatury, wilgotności, ciśnienia, dodatkowo czujnik deszczu i detektor burzy. Odczyty z czujników byłyby dostępne przez Internet (oprócz bieżących odczytów jeszcze średnie dobowe, tygodniowe, miesięczne, dane archiwalne itd.). Chciałbym, aby stacja prognozowała jeszcze pogodę. I tu pojawia się pierwszy problem (bo samo odczytanie danych z czujników to przysłowiowy pikuś :) ) - jak w miarę sensownie ustalić prognozę pogody na podstawie tych odczytów (jest to możliwe bo takie domowe stacje pogodowe mają takie funkcje i nawet w miarę się to sprawdza - nie mówię tu o dokładnej prognozie temperatury, ale o ogólnych prognozach - słonecznie, pochmurnie, deszcz, śnieg).
Dodatkowo stacja mogłaby wysyłać SMS, gdy wykryje burzę, a także gdy temperatura przekroczy określony poziom itd.
Kolejną funkcjonalnością mogłoby być coś w rodzaju inteligentnego domu - czyli np. możliwość wyłączania/włączania jakiegoś urządzenie przez wysłanie SMSa lub np. wyłączanie urządzeń po wykryciu burzy czy opadów deszczu.
Do stacji mogłaby być też podłączona kamerka i stremować obraz, ewentualnie pracować w trybie alarmu i gdy wykryje ruch to wysyłać MMSa.
Dodatkowo wszystko to mogłoby być obsługiwane przez aplikację na Androida.
Co sądzicie o takim pomyśle? Może macie jakieś swoje propozycje co możnaby dodać/zmienić? Czy taki projekt jako praca inżynierska ma w ogóle sens? I czy może macie jakieś doświadczenie/wskazówki odnośnie algorytmu prognozującego pogodę.

Będę bardzo wdzięczny za każdą odpowiedź.

Pozostało 580 znaków

2015-05-10 16:25

Rejestracja: 7 lat temu

Ostatnio: 23 godziny temu

0

Wg mnie bardzo ciekawy temat zaproponowałeś. Na pewno wyróżnisz się z tłumu. Jak masz zamiar zrobić detekcję burzy?
Przewidywanie pogody to pewnie sieci neuronowe?

Mój kolega właśnie robi Automatykę budynków na RPi. Wizualizacja danych z czujników na wyświetlaczu dotykowym + sterowanie bramą.

Pozostało 580 znaków

Biały Szczur
2015-05-10 16:59
Biały Szczur
1

Detekcję burzy planowałem wykonać przy pomocy układu AS3935, natomiast jeśli chodzi o prognozowanie pogody to właśnie rozważałem zastosowanie sieci neuronowych lub w uproszczonej wersji prognozowanie tylko na podstawie zmian ciśnienia atmosferycznego

Pozostało 580 znaków

omgomg
2015-05-10 17:37
omgomg
0

przemyśl dwa razy wybór tematu... lepiej zdecydować się na prostą aplikację na androida, którą zrobisz w jeden dzień niż brać sobie na głowę ogromny projekt. Pamiętaj, że przy dobrych wiatrach promotor nawet nie zobaczy twojego dzieła. Oceniana jest dokumentacja, czyli to co musisz napisać. Projekt sam w sobie może nawet nie powstać - wszystko zależy od prowadzących.

Pozostało 580 znaków

omgomg
2015-05-10 17:38
omgomg
0

"Pamiętaj, że przy dobrych wiatrach promotor nawet nie zobaczy twojego dzieła."

tutaj miało być "recenzent"

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0