Programowanie, studia czy może coś innego?

0

Witam,
Jestem obecnie tydzień przed maturą. Chciałbym się dowiedzieć co mogę zrobić jeśli chciałbym ukierunkować swoją ścieżkę kariery w stronę programowania. Komputerami interesuję się od zawsze co nieco potrafię, jednak programowanie ZACHWYCIŁO mnie dosyć niedawno. Oczywistą odpowiedzią byłyby studia informatyczne na jednej z krakowskich uczelni jednak tu pojawia się problem. Jestem dosyć słaby z majcy, słaby to znaczy dosyć leniwy. Lubie rozwiązywać problemy, zagadki logiczne ale męczy mnie sama w sobie matematyka taka jaka jest w szkole. Czy w moim przypadku z dosyć słabym wynikiem maturalnym mam jakieś szanse pójść w tym kierunku? Lepiej uczyć się samemu? Myślałem nad szkole policealnej aby zrobić technika informatyka ale nie wiem nawet za bardzo co o tym myśleć. Może jakaś słabsza uczelnia i studia zaoczne? A może zwykłe studia np. ekonomia i coś robić od siebie ekstra? Byłbym bardzo wdzięczny jeśli komuś z was doświadczonych w branży a może uczących się jeszcze chciało udzielić mi informacji która pomogłaby w wyborze.

1

klep kod i leć do pracy, daruj sobie jakies tytuly pozalsiepanieboze technika.

1

zapisz sie na intensywny kurs angielskiego (jesli nie znasz na poziomie komunikatywnym). reszta jak napisal @spartanPAGE

0

Wydaje mi się, że angielski znam na poziomie bardzo dobrym coś koło C1. Klep kod w sensie takim, że siedzieć w domu i ryć wiedzę ile się da?

1

w sensie napisz pare systemow w technologii w ktora celujesz

0

Można gdzieś poczytać historie ludzi którzy pracują "bez wykształcenia" tak zwane samouki? Jestem ciekaw jak to wyglądało i czy rzeczywiście jest tak jak się mówi :)

0

Ja bym chyba jednak proponował studia (nawet zaoczne) z tego względu, że w domu nie będzie mu miał kto tej matmy wytłumaczyć dokładnie, a studia jednak są po części ukierunkowane na matematykę.

Tak, wiem że w programowaniu matematyka nie jest hiper ważna, ale bywa przydatna (zwłaszcza myślenie analityczne).

0

I weź tu się czegoś normalnego dowiedz XD

0

Jak jestes kozakiem to nawet google potrafi nagiac swoje wymagania :) (znam przypadek osobiscie)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0