Dyplom w CV

0

Czy podawaliście w CV,że ukończyliście studia dzienne/zaoczne? czy jest napisane na dyplomie czy skończyłeś taki lub taki kierunek? I chyba najważniejsze w profesji programisty ;) Czy pracodawca pytał się was o dyplom uczleni napisanej w CV?

0

Na początku kariery może mieć znaczenie rodzaj skończonej szkoły, jak masz doświadczenie, to niewielkie. Jeśli jest to umowa o pracę, to musisz przedstawić dokument w celu zaliczenia odpowiedniego stażu - co ma przełożenie na wymiar urlopu.

0

Nie podawalam faktu ze nie skonczylam studiow ani trybu i nie spotkalam sie zeby ktos podawal te 2 informacje.
Niektorzy pytali mnie o pokazanie dyplomu, ale pytac to sobie moga ;) nie przejmuj sie zbytnio tym. nie wplywa to tak strasznie na kariere

0

A ja wygrałem konkurs poetycki wierszem wygenerowanym przez apkę w Javie :)

Wracają jednak do pytania w temacie. Jeżeli masz się czym pochwalić, to się chwal. Jeżeli napisałeś pracę inż. na 6 i obroniłeś się na podobnym poziomie, to nie widzę powodu, żeby o tym nie napisać. Jeżeli masz średnią na dyplomie 5.0 i/lub skończyłeś studia z wyróżnieniem, to też warto o tym wspomnieć (w jednym zdaniu). Takie informacje widziałbym jednak w sekcji poświęconej wykształceniu, zamknięte w jednym zdaniu, np.:

"2004-2005 Szkoła X, kierunek Y, ukończone z wyróżnieniem." Czy coś w ten deseń, albo:
"2004-2005 Szkoła X, kierunek Y, praca inżynierska pt. "Implementacja algorytmu liczącego do nieskończoności" napisana i obroniona na ocenę celującą z wyróżnieniem."

Idea jest taka, że jeżeli masz się czym chwalić, to chwal się tym zwięźle i krótko. Warunkiem jest oczywiście to, aby osiągnięcia, którymi masz zamiar się chwalić, miały związek z pracą, do której na stanowisko aplikujesz.

0
  1. Trybu nie podaję w CV. Jak studia jeszcze były w toku to niektórzy dopytywali w kontekście dyspozycyjności. Oczywiście same studia wpisuję, podając uczelnię i kierunek, ew. specjalność, jeśli jest na danym stopniu.
  2. Dyplomu na rozmowie o pracę nie przedstawiałam. ALE takie dokumenty donosi się później do kadr i jest to istotne na początku kariery, bo w przypadku umowy o pracę, nauka i uzyskanie wykształcenia wyższego liczy Ci się do urlopu, tzn. jako czas przepracowany czas pracy, który upoważnia do 26 dni, zamiast 20. W praktyce jest tak - ja przynajmniej tak miałam - że dzięki edukacji, 26 dni przysługiwało mi po +/- 2 latach pracy, zamiast po 10.
0

W korpo, w ktorym pracuje to zalezy od umowy. W przypadku B2B nie robi, w przypadku etatu nie posiadanie dyplomu mgr pozwala na zatrudnienie maksymalnie jako junior (pod warunkiem za ma sie licencjat / inz).

0

W sumie nasunęło mi się podobne pytanie, przygotowałem projekt na Olimpiadę Innowacji Technicznej, projekt został wyróżniony, napisać tylko o sukcesie czy załączyć również dyplom? Nie bardzo mi się uśmiecha podawanie kodu źródłowego (nie podoba mi się), dlatego zastanawiam się czy jest sens wpisywania w CV projektów i nie pokazywania kodu?

0

Sens jest taki ze rekruter może zadać 3 pytania na temat tego projektu i będzie wiedział czy to ściema czy faktycznie go napisałeś. Nie musi zaglądać do kodu.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1