Matura z Informatyki - kilka pytań

0

Mam kilka pytań dotyczących matury, szczególnie do osób które zdawały egzamin.

  1. Jesli chodzi o zadania z Bazy danych czy Excela. Czy muszę mieć w plikach w ktorych robie np. Kwerendy do wszystkich zadan? Czy oceniany jest tylko plik tekstowy?
    Bo czasami np. Wystarczy posortowac tabelę, czy po prostu na oko widać rekordy, czy coś.
    Muszę mieć do kazdej rzeczy kwerende?
    w excelu tak samo, wiekszosc mozna robic w sortowaniu, czy filtrowaniu, i po prostu wpisac odpowiedz. Czy musze w takim razie miec w kilku arkuszach tak, zeby egzaminator widzial np. Wyniki?

  2. Jesli chodzi o 1 częsc, gdzie trzeba napisać algorytm. W danych mam np. Tablica[1..n] . Czy moge zrobic to np. W stringu lub tablicy dwuwymiarowej? Czy jasno okreslone tylko w tablicy?
    Pisząc np. zamiast w pseudokodzie - w języku musze pisac calosc, poczynając od bibliotek, czy tylko wycięty fragment?

0

Musisz mieć też plik z kwerendami, bo też jest oceniany.

0

Z tego co pamietam to w kazdym zadaniu bylo dosc jasno napisane co i jak oddac jako rozwiazanie. Generalnie punkty na maturze skladaja sie z punktow za odpowiedz ( przewaznie 1) + punkty za rozwiazanie, wiec jak masz zadanie z tabela z ktorej trzeba jakies dane wyluskac to raczej sposob tez trzeba zamiscic - nawet jak dla tego konkretnego zestawu danych wejsciowych wszystko widac na oko. A jak masz jakies watpliwosci, czy cos powinno byc zawarte w rozwiazaniu czy nie, to to dodaj - zawsze lepiej dodac za duzo niz o czyms zapomniec;p

0

Oni to podobno sprawdzają zupełnie na innych danych.

0

Jak na innych danych?
Ogólnie w kluczu nigdy nie było wzmianki. Widniały tylko informacje 2 pkt - "Za podanie poprawnej odpowiedzi" , 1-"Za podanie 1 poprawnej liczby" itp. Dlatego nie wiem.

Zawsze się robi wszystko. I zapisuje kwerendy. Ale np. czasami wystarczy kwerenda jakaś, bez zbędnych funkcji "Policz" "Suma" itp, ponieważ po odpaleniu na dole już jest liczba rekordów czy coś. Chodzi mi o to :)

0

To troszkę głupio jak tak. Wrzucając drugie pliki do Bazy danych, trochę trzeba pozmieniać, aby kwerendy dały wyniki :)
W programie - okej. Bo tam jest zawsze czarno na białym, zawsze robi to samo..

0

Kwerendy tez powinny dzilac tak samo na roznych zestawach danych - oczywiscie przy niezmiennej strukturze bazy/tabeli ;)

0

Czyli do kazdego podpunktu musze miec kwerende od deski do deski tak?
Co w takim razie z Excelem gdzie wiekszosc rzecxy robi sie wlasnie przez sortowania.

0

Wiekszosc?;p Jest w ogóle jakas jedna rzecz, ktora mozna zrobic przez sortowanie a nie da sie jej zrobic przez wbudowane funkcje matematyczne typu min/max/sum itd?

0

Chodzi mi o to, ze tak sie robi zazwyczaj. Sortuje sie i jest, jak cos prostego. nie potrzeba robic mnostwo funkcji, ktore cos tam robia. no chyba, sęk w tym, że trzeba...

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0