HTML, CSS, Javascript-materiały?

0

Zacząłem ostatnio grzebać przy HTMLu. Ukończyłem właśnie kurs Boba Taylora HTML5 & CSS3 Fundamentals, szukam materiałów, które pozwolą mi efektywnie pociągnąć to dalej.
Tak, wiem, materiałów jest dużo, wiele jest wideotutoriali, interaktywnych stron do nauki jak Codecademy czy książek traktujących o temacie. Ja chcę natomiast waszej opinii, jakie z tych materiałów wybrać, jak dalej się uczyć. Codecademy przykładowo próbowałem, i napisałem z nimi parę rzeczy, ale tam praktycznie prowadzą za rękę, podają kod, który masz wpisać i voila!, a przecież nie o to chodzi w nauce.

0

Teoria - jest, a praktyka?
Zacznij pisać projekty. Naucz się jakiegoś framework'a i zrób kilka większych projektów (oczywiście zrób konto i je nam pokaż).

0

Nie sądzę, że umiem na tyle, by coś ciekawego móc pokazać. Chodzi mi bardziej o to, w jaką stronę teraz pójść, np. z twojego postu rozumiem, że zamiast przechodzić do javascriptu lepiej nauczyć się jakiegoś frameworka? Jeśli tak, jakiego?
Napisałem ten temat dlatego, że kursów "podstawy html i css" jest zatrzęsienie, sam taki właśnie ukończyłem. W zasadzie są to podstawy, tj. Praca z tekstem, podstawowe tagi HTML i CSS. Teraz chciałbym jakiegoś wartościowego, polecanego przez ludzi zainteresowanych tematem(tj. Przez was ;) materiału do rozwinięcia tej wiedzy, np. Polecanego frameworka, jakiś e-book, wykłady, coś takiego.

0

Chcesz iść w front-end czy back-end?

0

Póki co uczę się sam dla siebie, jeśli dojdę do takiego poziomu, to będę chciał przyjmować zlecenia na wykonanie stron i portali, więc chyba front-end najpierw i później skrobnę back-endu. O pracy w web developmencie póki co nie myślę, bo chcę iść na studia dzienne i ew. sobie dorabiać w taki właśnie sposób.

0

Naucz się Twitter Bootstrap, sam go używam w moim aktualnym projekcie (odnośnik jest w mojej stopce) ;)

0

O tym nawet mówił ten koleś, którego lekcje oglądałem. Dzięki ;)

0

Ja kupilem książke html5 przewodnik encyklopedyczny i jestem super zadowolony. Jest tam css css2 i 3 html od podstaw i javascript. Ksiazka ma 856 stron i po prostu kazdy temat jest wyczerpujacy.

0

Pluralsight i codeschool są do piątku za darmo - warto spróbować.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0