Studia czy nauka na własną rękę

Odpowiedz Nowy wątek
2015-01-12 14:59

Rejestracja: 6 lat temu

Ostatnio: 3 lata temu

0

Witam
Możecie mi powiedzieć, czy opłaca się, iść na studia uczące robienia stron internetowych itp. czy może lepiej kształcić się samemu.
Nie zależy mi na papierku ze szkoły ale na tym co z niej bym wyniósł.

Pozostało 580 znaków

2015-01-12 15:13

Rejestracja: 5 lat temu

Ostatnio: 5 lat temu

1

To co wyniesiesz ze szkoły zależy wyłącznie od Ciebie. Nie widziałem studiów przygotowujących tylko i wyłącznie do "robienia stron" jednak jest wiele kierunków, które zawierają ten dział. Czy uczyć się samemu? Można, jednak na studiach poznajesz mnóstwo osób, często mających znajomości w branży i łatwo znaleźć pracę.

Pozostało 580 znaków

2015-01-21 16:47

Rejestracja: 17 lat temu

Ostatnio: 7 godzin temu

Lokalizacja: Monachium

1

Było już wiele razy przewijane. Studia informatyczne mają dużo rzeczy niezwiązanych z robieniem stron internetowych, jak matematyka, architektura systemów komputerowych czy filozofia. Jeśli nie przeszkadza ci poszerzanie poglądów, to IMHO warto zrobić licencjat czy inżyniera dla papierku. To tylko 3 lata, a w międzyczasie można robić zwykle jakieś praktyki, bo studia zajmują tylko około 20h tygodniowo.

Jeśli nie chcesz papierka, ani poszerzonej wiedzy na różne tematy (jak fizyka), to lepiej idź do pracy, zapisz się na jakiś kurs web-dev (Są takie nawet za darmo sponsorowane z UE), ucz się samemu z książek, youtuba, dokumentacji lub przez strony typu:
http://e-learn.net.pl/codesch[...]zatkujacych-i-doswiadczonych/
https://www.coursera.org/course/pythonlearn

edytowany 1x, ostatnio: Darck, 2015-01-21 16:48

Pozostało 580 znaków

gfff
2015-01-22 20:10
gfff
1

jak masz taka specjalizacje to warto moim zdaniem. U mnie nie bylo spec ze stron www to byl przedmiot projektowanie stron www
ale tam byly podstawy html i css wiecej ze strony html dla zielonych sie mozna nauczyc hehe
chociaz widze ze na magisterce jest projektowanie witryn internetowych i tak juz jest html css JAVASCRIPT i JQUERY więc juz lepiej.
ale jak bedziesz mial tylko 1 przedmiot a reszta jakies programowanie w c++ i matma to wg mnie nie warto juz lepiej kurs zrobic.

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0