Jaką polecacie książkę do C#?

0

Witam,

Znam już podstawy programowania C++, teraz natomiast chciałbym pójść konkretnie w kierunku C#. Jednak nie wiem za bardzo z której książki skorzystać na początku? Wybrałem sobie kilka tytułów :

"C# od podszewki."
"C#. Rusz głową!"
"C#. Programowanie."

Jednak nie wiem za bardzo którą wybrać, a nie chciałbym też wyrzucić pieniędzy w błoto za bardzo :)

Z góry dzięki za pomoc.

0

hmm

Pro C# 5.0 and the .NET 4.5 Framework, 6th Edition autorstwa Andrew Troelsen cała dostępna tutaj : http://it-ebooks.info/book/903/

1

Skoro znasz już jakieś podstawy c++, to może nie kupuj książki tylko ucz się z tutoriali? Będziesz miał pewność że nie wyrzucisz pieniędzy w błoto. Od 1.5 roku uczę się c#, wszystko z internetu. I jedyną książką którą kupiłem była książka od WPF.
Nie przeczytałem jej, a co najwyżej czasami używam kiedy czegoś nie wiem, i to po takiej bitwie myśli:
-Hmm mógłbym znaleźć to też w internecie.
-No tak ale mam książkę.
-Ale w internecie będzie więcej przykładów.
-No tak, ale mam książkę.
-Ale z internetu można od razu przekleić.
-No tak ale kupiłem książkę.
-No dobra książka.
:D

0

No właśnie myślę, że na początek fajnie by było mieć te główne podstawy opisane po kolei i jakoś tak zlepione w całość, a dopiero później zabierać się za otchłanie internetu :) No i jednak tak jak kolega tutaj napisał, też wolę mieć tekst na papierze, wygodniej się to czyta.

0

Zależy co to znaczy "podstawy programowania w C++", ludzie to naprawdę różnie rozumieją :P.

Jak takie podstawy-podstawy to może przekartkuj sobie "Język C#, szkoła programowania". Co prawda C# dopiero się uczę i robię to z dokumentacji, ale książka do C była kapitalna. Nie sięgałem po w/w książkę, bo będzie dla mnie zbyt przegadana najprawdopodobniej.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1