Książka o programowaniu

0

Witam, jak wiadomo Gynvael właśnie pisze książke "Zrozumieć programowanie" ale do jej wydania jeszcze dużo czasu. I mam pytanie czy są jakies ksiązki ktore nie uczą stricte danego języka tylko uczą myśleć jak programista?

0

Polecam Pragmatycznego programistę - pozycja obowiązkowa dla każdego kto chce się zajmować zawodowo pisaniem kodu. Warto też przejrzeć jakiś tytuł o algorytmice: Cromer jest wart uwagi ale to ciężka cegła, Sztuka programowania Knutha jeszcze gorsza ;)

0

@mały_ludek

zaufałem Ci i właśnie kupiłem Pragmatycznego Programiste. Mam jeszcze "Czysty kod" ale lekture tej ksiązki zostawiam gdy ogarne średnio jakiś jezyk.

Ktoś poleci jakąś inna ksiażke?

0

Może Harel "Rzecz o istocie informatyki"? Ale nie polecam, bo sam nie czytałem, słyszałem tylko o niej.

0

Jednak ksiazka "pragmatyczny programista" to nie jest to czego szukalem

0

Steve MacConnel - Code Complete.

Z bardziej okoloprojektowych: Rapid Application Development (tez Steva, to jest bardziej o samych projektach). Polecam tez Mityczny Osobomiesiac i Marsz Ku Klesce.

0

przeczytałem 120stron "pragmatycznego programisty" i wydaje mi sie ze tam sa opisane problemy i wskazówki dla kogos kto ma juz prace albo jakieś doświadczenie , a mi chodzi bardziej o ksiazke dla kogos kto ma problemy z np. zrozumieniem pętli albo napisania wlasnej itd

0

jak ktos ma problemy z petlami to czas rozwazyc zmiane branzy.

0

No to złap książkę o programowaniu w języku który tych pętli używa, bo mechanizmy Javy są zupełnie inne niż np. mechanizmy Haskella.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1