Jak sie uczyć

0

Witajcie
Może temat troche ogólny ale juz mówie o co mi chodzi.

Mam 17 lat i zaczynam własnie 2 klase LO na profilu informatycznym. Programowania we własnym zakresie uczę się z przerwami jakieś 3 lata. Początkowo c++ (pamietam tylko same podstawy) jednak szybko przerzuciłem się na jave w której najwygodniej mi sie pisze.
Od drugiej klasy zaczynamy mieć poszerzenie z informatyki czyli podstawy programowania. Kwestia wyglada tak że są to całkowite podstawy i poza nauką pascala i potem pewnie c++ raczej nie wiele się nauczę. (Mam nadzieję że algorytmike) Chciałbym dalej we własnym zakresie uczyć się javy ponieważ jak juz mowiłem pisze mi się w niej najwygodnie tylko nie wiem co dalej.
Jak pisze sam najwiekszy problem mam z ogarnięciem wiekszych projektów z tym co gdzie i jak ma być ale z pomocą zeszytu i ołówka oraz wczesniejszego planowania pomału daje rade. Mam tylko do was prośbę o pomysły na takie małe i średnio małe programy które w ramach ćwiczeń mógłbym zrobić ;)
Po skonczeniu LO chciałbym pójść na politechnike (Poznan) na informatyke oraz jak najszybciej załapać sie na jakieś staże czy cokolwiek takiego żeby zdobyć doświadczenie i co polecacie ćwiczyć aby nie mieć potem problemów z dostaniem się?

Licze na jakieś rady i pomoc ;)

Pozdrawiam
D

0

Klep CRUD-y wszędzie to docenią.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1