Jak nauczyć dobrze programować fizyka ;)

0

Cześć,

aktualnie jestem studentem piątego roku Wydziału Fizyki na Uniwersytecie Warszawskim. Jak dotąd programowanie traktowałem jako hobby i zaczynałem od C++, potem chciałem napisać swoją aplikację na Androida więc nauczyłem się podstaw Javy i wydałem swoją serię aplikacji na Google Play ("Woggle PL Free" i inne wersje językowe).

W związku z tym, że na piątym roku studiów będę miał stosunkowo dużo wolnego czasu stwierdziłem, że chciałbym znaleźć dodatkową pracę w programowaniu. W związku z tym mam serię pytań z tym związanych:

  1. Na pewno brakuje mi solidnych podstaw programistycznych - np. nigdy nie uczyłem się niczego o algorytmach ani strukturach danych. Czy moglibyście mi doradzić czego powinienem się douczyć żeby wypełnić te luki i na ile jest to konieczne/przydatne? Mile widziane polecane tutoriale lub ew. książki.

  2. Czy istnieje możliwość bezpośredniego połączenia informatyki z fizyką? Jeśli tak to gdzie powinienem szukać tego typu pracy?

  3. Jeśli chodzi o języki programowania to bardzo przekonała mnie do siebie Java - czego koniecznie powinienem się douczyć żeby móc aplikować do pracy jako programista Java? (wzorce projektowe, kontrola wersji itp.) Tutoriale lub ew. książki będą bardzo przydatne.

Przepraszam za długi post i z góry dzięki za pomoc ;)

0
  1. Podstawowe algorytmy i struktury danych powinieneś znać ;] Możesz rzucić okiem na Cormena, ale nie ma sensu wertować od deski do deski.
  2. To jest bardzo dziwne pytanie z twojej strony. A co niby wg ciebie robią fizycy eksperymentalni? Bo wszyscy jakich ja znam zajmują się pisaniem softu do symulacji albo do analizy danych. CERN zatrudnia całe rzesze takich ludzi. Chyba że pytasz o pracę "poza nauką"?
  3. Technologie biznesowe. Stos Javy EE albo Spring Framework to jest must have.
0

Ad 2. Dokładnie, chodziło mi o możliwości zatrudnienia poza nauką ;) Zastanawiałem się czy istnieje coś co w gruncie rzeczy jest programowaniem, ale wiedza fizyczna i tak jest przy tym bardzo przydatna.

Ad 3. Czy mógłbyś mi polecić jakieś tutoriale/książki?

0

Ad.2. silniki fizyki w grach komputerowych? Wszelkie symulatory? W przemyśle kosmicznym jest takich symulatorów sporo - podpinasz satelitę do komputera, symulujesz mu różne potencjalne sytuacje i patrzysz jak reaguje.

Ad.3. Takich pytań było z 10 tylko w tym tygodniu ;]

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1