Wybór Uczelni krk

Odpowiedz Nowy wątek
2014-02-01 12:03

Rejestracja: 6 lat temu

Ostatnio: 6 lat temu

0

Planuje w październiku iść na studia zaoczne, niestety muszą być niestacjonarne bo jestem już stary ( 24 l ) a na co dzień pracuje.
Nie chcę się bawić w licencjat więc od razu chce uderzyć w inżynieryjne i tu rodzi się pytanie, która uczelnia będzie dobra żebym sobie na niej poradził i nauczyła więcej od innych uczelni tego co chce robić a mianowicie programować.
Już od dłuższego czasu piszę znajomym jakieś tam stronki, pomagam w "duperelach". Ciągle się uczę JS,PHP oraz Angielskiego ( B2 ). HTML i CSS 2/3 myślę że znam już dosyć dobrze.

Z moich informacji wynika że w Krakowie zaoczne studia inżynieryjne można zrobić na : AGH, PK , WSZiB, WSEI.

Dwie państwowe i dwie prywatne.

Chciałbym na AGH ale orłem z majcy ani z fizyki nie jestem, a prawdopodobnie jest na bardzo wysokim poziomie, a nie chcę tracić czasu ani kasy żeby wylecieć przy odsiewie. Nie mówię ze chce ominąć naukę majcy ale żeby dało się ją przejść.

Za to zainteresowała mnie specjalność "PROGRAMOWANIE URZĄDZEŃ MOBILNYCH I APLIKACJI SIECIOWYCH" na WSEI.
Ciekawe przedmioty które mnie interesują i chciałbym poznać.
http://www.wsei.edu.pl/progra[...]ieciowych-studia-inzynierskie

Specjalność fajna, tylko o uczelni jest mało informacji. I jak to się potem odbywa przy rekrutacji ? Są dwa CV, w jednym jest AGH w drugim jakieś WSEI. Wezmą obu na rozmowę czy WSEI wyląduje w koszu ?

Jakie jest wasze zdanie o WSEI ? pchać się tam ? czy uczyć się już majcy żeby ogarniać jakoś na państwowej uczelni ? Z tym że zamiast kuć setki godzin majcy do hardcorowego poziomu wolałbym popisać kodzik.

Co to jest 'majcy'? - dsa 2014-02-01 12:21
Matematyka - NewBkid 2014-02-01 12:40
Heh, nie skojarzyłem, dobrze wiedzieć. - dsa 2014-02-01 12:58

Pozostało 580 znaków

2014-02-01 12:31
Moderator

Rejestracja: 12 lat temu

Ostatnio: 48 minut temu

Lokalizacja: Wrocław

0
NewBkid napisał(a):

Są dwa CV, w jednym jest AGH w drugim jakieś WSEI. Wezmą obu na rozmowę czy WSEI wyląduje w koszu ?

Wezmą tego, który nie będzie stawiał spacji przed znakami interpunkcyjnymi.

Z tym że zamiast kuć setki godzin majcy do hardcorowego poziomu wolałbym popisać kodzik.

Dlatego powinieneś darować sobie studia, i uczyć się programowania sam. Na żadnych studiach programowania nikogo nie nauczą.


"HUMAN BEINGS MAKE LIFE SO INTERESTING. DO YOU KNOW, THAT IN A UNIVERSE SO FULL OF WONDERS, THEY HAVE MANAGED TO INVENT BOREDOM."
Wiem że nie nauczą, ale zawsze można się czegoś dowiedzieć czego nie dowiedziałbym się ucząc w domu. - NewBkid 2014-02-01 12:47

Pozostało 580 znaków

2014-02-01 12:48

Rejestracja: 15 lat temu

Ostatnio: 2 godziny temu

0

Jeśli orłem z matmy nie jesteś, to różnicy wielkiej nie będzie czy będziesz miał średnią 4.5 na słabszej uczelni czy 3.5 na lepszej. I tak dla firm, którym zależy na dobrej średniej z dobrej szkoły nie będzie to wystarczające. Tak przynajmniej wynika z mojego (dość małego, ale zawsze) doświadczenia przy rekrutowaniu się.

Natomiast:

Już od dłuższego czasu piszę znajomym jakieś tam stronki, pomagam w "duperelach".

To nie jest sposób na zrobienie oszałamiającej kariery. Jeśli nie jesteś w stanie przebić się do czegoś innego to warto zrobić inżyniera.

A kierunek który wybrałeś wygląda w miarę sensownie. Pewnie jak się przyłożysz do nauki to coś pozytywnego z tego wyniesiesz. Poznasz ludzi - nabierzesz znajomości, może zrobisz coś wspólnego, etc


"Programs must be written for people to read, and only incidentally for machines to execute." - Abelson & Sussman, SICP, preface to the first edition
"Ci, co najbardziej pragną planować życie społeczne, gdyby im na to pozwolić, staliby się w najwyższym stopniu niebezpieczni i nietolerancyjni wobec planów życiowych innych ludzi. Często, tchnącego dobrocią i oddanego jakiejś sprawie idealistę, dzieli od fanatyka tylko mały krok."
Demokracja jest fajna, dopóki wygrywa twoja ulubiona partia.
serio kiedyś pytali się ciebie o średnią? - init0 2014-02-01 17:15
Tak. Raz w Google, drugi raz niedawno gdy na LinkedInie rekruter podesłał mi ofertę do londyńskiej firmy zajmującej się inwestowaniem na giełdzie. Biorąc pod uwagę to, że moje CV składałem jednocyfrową ilość razy, to stosunkowo dużą część firm pytała mnie o średnią :] W obu przypadkach odpadłem, myślę, że moja słaba średnia miała na to pewien wpływ. - Wibowit 2014-02-01 17:37

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0