Wybór szkoły

0

Witam, jestem w III klasie gimnazjum. Muszę podjąć decyzję co do dalszej edukacji. Mam na oku technikum informatyczne, później chciałbym iść na studia - rozważałem informatykę stosowaną, ale najlepsza będzie po prostu informatyka. Mam pytanie czy pójście do technikum na profil technik informatyk w ogóle coś da? Czy to coś zmieni, gdy za kilka lat po ukończonych studiach będę ubiegał się o pracę? Może lepiej pójść do liceum, na zwykły profil, nie związany z moimi zainteresowaniami. Zainteresowania, tu pojawia się kolejny problem. Nie wiem czy poradzę sobie w ogóle w edukacji do tego zawodu. Umiem jedynie kodować strony WWW (portfolio etc.) oraz szablony pod phpBB by Przemo - dopiero się tego wszystkiego uczę :) Coś tam ogarniam, zajmuję się też grafiką. Może wiecie z własnego doświadczenia, jeśli taki ktoś jak ja będzie się uczył w tym kierunku, to poradzi sobie? W technikum i na studiach wszystkiego uczą, czy trzeba samemu robić to w domu? Proszę o pomoc :)

1

Mi na studiach w każdej dziedzinie pokazali kawałeczek. Studia to taki przewodnik - pokażą Ci co i jak i gdzie - ale do perfekcji nie nauczą. Czasami zdarzały się takie przedmioty że samemu trzeba było się dokształcać (cała istota studiowania), bo na wykładach i ćwiczeniach poziom był niski. Byłem na zaocznych - więc tam poziom jest niższy. A co do pytania - profil technik informatyk nie powinien być zły - chociaż jestem człowiekiem starej daty (matury) to bym właśnie z tej opcji skorzystał.

1

TI da w gruncie rzeczy bardzo wiele:

  • mniej czasu dla siebie / na kodzenie / na cokolwiek
  • kilka nudnych przedmiotow, z ktorych nic nie wyciagniesz
  • prawdopodobnie znienawidzisz pascala

Wiec jesli interesuja Cie w/w korzysci, to smialo mozesz isc do technikum.
Jednak, jak jestes wzglednie normalny, to skup sie na matematyce i angielskim, w ogole to najlepiej jak ogarniesz jakies zajecia dodatkowe z ang. albo jakas szkole, co mocno stawia na ten jezyk. Bo o ile wielu rzeczy da sie nauczyc w domu, to jednak mowic w obcym jezyku jest ciezko. A z angielskim jest o tyle problem, ze przed zaczeciem programowania przymiotnik obcy musisz zamienic na jak rodzimy.

1

@vireless jeśli planujesz iść na studia, a technikum o którym mówisz nie jest jakimś mega dobry technikum, to olej to idź do liceum.

0

I C - ,,politechniczna” – od klasy II rozszerzenie do wyboru (od 2 do 4 przedmiotów) spośród: matematyka, informatyka, fizyka, historia; 30 miejsc, dla kandydatów planujących podjęcie studiów technicznych, matematycznych, informatycznych, politechnicznych oraz studiów na kierunkach ekonomicznych i społecznych np.: administracja, ekonomia, stosunki gospodarcze, informatyka, architektura, budownictwo, ekonomia, finanse, fizyka. Nauka języka obcego w grupach międzyoddziałowych z uwzględnieniem zaawansowania znajomości danego języka.

c) do klasy I C: j. polski, j. obcy, matematyka, fizyka,

Myślicie, że taki profil byłby dobry? :)

1

Nie wiem skad ta historia sie tam wzięła :D ale ogólnie tak, mat-fiz / mat-inf to najlepsza droga na studia ;)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0