Który język wybrać

0

Witam chciałbym zasięgnąć porady kogoś bardziej doświadczonego gdyż jestem newbie w programowaniu. Jaki język programowania wybrać żeby przyswoić sobie dużą wiedzę z programowania? Zastanawiam się nad PHP lub JAVA. Nie wiem, który jest lepszy kiedyś uczyłem się ze stronki javastart.pl i nawet było spoko lecz teraz chciałbym poznać wasze zdanie który język jest lepszy i dlaczego?

1

ANSI C. Tylko dobrze go opanuj - najlepiej zrób kilka aplikacji dla OpenSource i zamieść na GitHubie. Później OOP i poradzisz sobie ze wszystkim.

0

Java wygrywa jakością języka (lepiej przemyślany niż tratwa PHP), wydajnością, skalowalnością, narzędziami, bibliotekami, wysokością zarobków, uniwersalnością, ilością konferencji, itd

PHP wygrywa taniością (tani hosting, tani programiści) oraz ma sporo gotowców (fora, CMSy), które większości ludzi wystarczają, wobec czego produkty oparte na PHP są powszechne w Internecie.

0

Czy ten kurs javastart jest dobry na początek? Jeżeli tak to co po nim i jak w praktyce wykorzystać tą wiedzę w sensie jakie programy mogę pisać?

0

JavaStart jest niezłe jak na początek, ale jeśli chcesz się dowiedzieć więcej o Javie to możesz skorzystać z książek jak Thinking in Java lub Core Java. Ta drug pozycja chyba jest napisana bardziej zrozumiałym językiem i jest w niej mniej lania wody, ale zawiera mniej kruczków językowych. Co do SCJP też możesz takową książkę przeczytać. Jako alternatywę dla książki poleciłbym ciekawe wpisy na temat SCJP z tego bloga: http://www.mariuszlipinski.pl/search/label/SCJP Oczywiście książki nie zastąpi, ale jest to niezłe wprowadzenie moim zdaniem.

0

Zastanów się nad c++, najlepiej c++11. Jest dość rygorystyczny i uczy logiki programowania(takie jest moje zdanie, więc nie hejtować :)), a potem coś w stylu C#/JAVA, mi bardziej do gustu przypadł C#, uczę się go od tygodnia, jak przeczytałem artykuł o JAVA w ks-ekspert to mnie ten język nie zachwycił :)

2

Jak chcesz żeby bylo łatwo i przyjemnie to Python. Ale potem przesiadka na język "niższego poziomu" (o mniejszej sile wyrazu) moze być smutne i bolesne, więc może lepiej zacząć trochę niżej, od takiej Javy właśnie :)

0

Naucz się wpierw programować i zacznij od Scheme. Potem będzie łatwo opanować cokolwiek (a jak będziesz miał problemy, to pytania będziesz potrafił zadać tak, że wszyscy będą skłonni pomóc).

3

@winerfresh poważnie? Od LISPa? Nie wiem czemu uważasz że programowanie funkcyjne na początek to dobry pomysł. Szczególnie że średnio nadaje się do pisania czegoś "użytecznego". Nawet na MIT zmienili język na wprowadzeniu do informatyki z LISPa na Pythona ;)

0
Shalom napisał(a):

@winerfresh poważnie? Od LISPa? Nie wiem czemu uważasz że programowanie funkcyjne na początek to dobry pomysł. Szczególnie że średnio nadaje się do pisania czegoś "użytecznego". Nawet na MIT zmienili język na wprowadzeniu do informatyki z LISPa na Pythona ;)

Ja mówię co Ja bym zrobił, gdybym miał wrócić do podstaw. Programowanie funkcyjne się "średnio nadaje"? Wat? A cały Node, Map/Reduce, algorytmy rozproszone, etc. to co innego jak programowanie funkcyjne? Większość kodu jaki teraz piszę jest częściowo funkcyjny. Warto przeczytać to http://www.joelonsoftware.com[...]s/ThePerilsofJavaSchools.html.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0