Nauka ASP.NET MVC od podstaw

0

Wzięło mnie ostatnio ponownie na aplikacje webowe. Chciałbym się sprawdzić w ASP.NET MVC. Jednak nie bardzo mi się widzi kupowanie książki o tym bo i tak jej nie przeczytam. Znacie może jakieś tutoriale step by step, które tłumacza dobrze podstawy tej technologii i możecie je polecić?
Z tego co wiem to @somekind , Ty zajmujesz się ASP bynajmniej tak wywnioskowałem po kilku tematach więc może jesteś w stanie mi coś polecić?

0

Co prawda nie mam pojecia co jest zlego w czytaniu ksiazek, ale znalazlem cos takiego: http://www.asp.net/mvc/overview.

0

@politan nic złego w tym nie jest ale u mnie czytanie książek informatycznych kończy się z reguły na kilku rozdziałach a potem leżą na półce więc po co kupować - preferuje praktykę jednak skądś musze jakieś podstawy zdobyć.

@n0lname_l tak wiem o tym ale tam są jakieś gotowce a nie tworzenie na blank app :)

0

@politan
Sorki :P to było do @n0name_l a jeśli o ciebie chodzi to pol/ang :)

0

Szybki start: http://channel9.msdn.com/Seri[...]-Apps-with-ASP-NET-Jump-Start
Do wszystkiego strona ASP.NET (przejrzyj dokładnie całość, sporo przykładów itd. z których można coś wynieść).

2
mvt8 napisał(a):

Z tego co wiem to @somekind , Ty zajmujesz się ASP bynajmniej tak wywnioskowałem po kilku tematach więc może jesteś w stanie mi coś polecić?

Tutoriali nie znam, ja raczej jestem miłośnikiem książek, bo pozwalają się solidnie od początku do końca zapoznać z tematem.
Za to uważam blog Scotta Hanselmana za dość wartościowy w tym temacie: http://www.hanselman.com/blog/ - tylko oczywiście trzeba sobie wyszukać posty o MVC. (Nie widzę jakoś chmury tagów, kiedyś była.)

P.S. "przynajmniej", a nie "bynajmniej".

0

@somekind
a jaką książkę posiadasz / przeczytałeś jeśli chodzi o ASP.NET MVC?

0

@somekind - ta druga pozycja teraz wychodzi o MVC 4 - będziesz kupował?

1

No to chyba nie ma sensu, o różnicach w nowej wersji można przeczytać w internecie. Ale gdybym nie miał żadnej, to kupiłbym tą o nowszej wersji.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0