Zaoczne studia informatyczne w Krakowie

0

Witam!
Mam 32 lata i zamierzam od października podjąć studia zaoczne w kierunku informatycznym.
Chciałbym poznać wasze opinie i sugestie.

To co mnie interesuje to programowanie w szerokim tego słowa znaczeniu, w życiu pisałem kod w różnych językach:
Basic, Pascal, C, C++, Fortran 77, Fortran 95, Delphi, JavaScript, PHP...

Jak wyglądają moje obecne umiejętności?
http://pl.spoj.com/users/mrozik/

0

Pytam o opinie i sugestie.
Opinie - o uczelniach, konkretnych kierunkach czy wydziałach.

0

Ale czego oczekujesz? Umiesz już programować i chcesz tylko zdobyć papierek (jakkolwiek w tej branży większego sensu to nie ma...)? Chcesz się czegoś nauczyć? Jeśli tak to czego?

0

Trochę umiem, wiedzę pogłębiam samodzielnie, jednak chciałbym aby studia coś mi dały. Prawda jest taka, że od czasu do czasu pomagam różnym studentom(zaocznym) w nauce programowania i trochę martwi mnie poziom. Chcę znaleźć studia, które coś mi dadzą, poza papierkiem.

0

Myślę o C++.
Padło pytanie czego bym chciał się nauczyć na studiach.
Właśnie nie do końca wiem. Czegoś co będzie przydatne w pracy kodera.
Takie rzeczy jak algorytmy, struktury danych, inżynieria oprogramowania, metody numeryczne mam w książkach (które już posiadam).
Piszecie , że studia nic nie dają. Ciekawy wniosek. Ja chcę je ukończyć chociażby dla własnej satysfakcji.
Ale chcę się czegoś przy okazji nauczyć.

0

Ja bym powiedział, że kiepskie studia nic nie dają. "studia (w PL) nic nie dają" to gruba przesada.
Ja informatyki nie studiowałem i od czasu do czasu natrafiam na pojęcia/problemy, których nie znam (a głupsi od mnie je znają), a są to pojęcia przydatne.
Jeśli ktoś ma zostać klepaczem kodu, to studia niewiele mu pomogą, jednak, gdy chcesz robić coś bardziej interesującego, to bardzo pomagają.

0

Czy ktoś jednak wypowie się w temacie?
Proszę o radę i opinie na temat studiów niestacjonarnych w Krakowie.
Do wyboru jest: AGH, Politechnika oraz WSZiB.

0

Ja właśnie w tym roku idę na studia. Generalnie uważam, że jeśli chodzi o informatykę to studia są bez większego sensu. Sam waham się czy iść na jakąś lepszą uczelnie czy może coś słabszego (i tak większości zamierzam uczyć się na własną rękę).

1

Generalnie uważam, że jeśli chodzi o informatykę to studia są bez większego sensu.

Bzdura. Są bez sensu tylko jeśli ktoś liczy na to że studia z informatyki to jest kurs programowania.

1

Informatyka na AGH jest dobra, niestety nie wiem jak to wygląda na zaocznych. Studia informatyczne to głównie różna matma, algorytmy, czasem sieci komputerowe i podstawy programowania w różnych językach no i w sumie jest coś takiego jak przedmioty obieralne, dzięki którym można poznać np: algorytmy heurystyczne, kryptografie. Ogólnie jest wiele przedmiotów nie związanych z typowym programowanie. Różne dziedziny informatyki poruszane są po trochu, to do ciebie później należy wybór w co chcesz brnąć dalej. Sama znajomości standardowych funkcji języka i bibliotek raczej nie wystarczy, trzeba poszerzać wiedzę o frameworki, dodatkowe biblioteki itp itd.

Napisałeś PHP, jest dużo ofert dla ludzi znających ten język. Javascript musisz znać i tak jak chcesz pisać aplikacje webowe, więc tego nawet nie opłaca się liczyć.
C/C++ to już inna bajka, trzeba być dobrym, jak przeglądałem oferty z C++ to są one zazwyczaj bardzo wymagające. Sam język też wymaga więcej od osoby piszącej. Język C to raczej programowanie mikrokontrolerow, sprzętowe.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1