Praktyki technik informatyk

0

Witam.

Jestem w klasie 3 TI i w maju mam rozpocząć praktyki. Chciałbym się dowiedzieć jakie wymagania musi spełniać firma przyjmująca mnie na praktyki i czy wgl. są takie wymagania (np. firma musi posiadać jedno stanowisko komputerowe).

Także interesuje mnie czy są przeprowadzane kontrole które kontrolują czy uczeń jest na praktykach.

Z góry dzięki za odp.

0

Idź do gościa który u Was w szkole jest za to odpowiedzialny - robi wam umowy etc. On ma zazwyczaj dostęp do firm które praktyki oferują i ma takie wymagania, poproś o nie.
Z tego co sie dowiadywałem (bo też mam ten nieszczęsny obowiązek) to musi być firma ze stanowiskami, jakąś siecią, czyli na chama mogą to być wszystkie średnie firmy - jakieś biura, sklepy.

1

OT:

Nigdy nie rozumiałem po co ludzie chodzą na darmowe praktyki na których parzą kawę i tracą mnóstwo czasu...

Nie lepiej iść do normalnej pracy na elastyczne godziny i dogadać się z pracodawcą żeby uznał to jako praktyki? Normalna kasa, normalne warunki pracy, ciekawa robota, nauka, wpis do cv...

Tak piszę raczej pod kątem studiów, nie wiem jak w 3 klasie technikum.

0

@up, to jest właśnie największy ból[wiadomo czego]. Normalnie praktyki w dobrych firmach są organizowane w lipcu - sierpni a oni tu wyskakują z majem.
Zresztą te całe technika nie mają dobrej opinii (się nie dziwie) więc tym trudniej o dobre prakty. Dlatego trzeba to przeboleć i czekać na te studenckie.

5

@niezdecydowany oraz @TeDDi121 - za jakiś czas będziecie żałować podejścia "nieszczęsny obowiązek" oraz "czy (...) kontrolują czy uczeń jest na praktykach". Macie świetną okazję dowiedzieć się jak wygląda praca, może nabyć cokolwiek doświadczenia w branży - skorzystajcie. Jeżeli będziecie mieć podejście "przychodzę sobie posiedzieć" to sobie tak posiedzicie i przesiedzicie te łącznie 100 czy ile godzin macie do zrobienia. Ale takie 100 godzin równie dobrze możecie przesiedzieć w domu (co zresztą chcąc niechcąc się robi), to skoro Wam dają okazję - to nie marnujcie jej, skorzystajcie.

0

Powiem krótko. Chcę pójść do pracy nad morze w maju do restauracji jako kucharz. Moja szefowa posiada ośrodek gdzie jest także stanowisko komputerowe i by mi podbiła praktyki na ten ośrodek. Czy można się spodziewać przypału?

Wole normalną stawkę zgarnąć niż za darmo robić lub siedzieć na dupie.

0

No to jestem uszczęśliwiony ;) Rozumiem, że nie ma takowych wymagań oraz bardzo rzadko są kontrole.

Dzięki

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0