Szkoła wojskowa

0

Hej,
czy ktoś z Was orientuje się trochę w sprawach wojskowych? Konkretnie mam na myśli pójście do szkoły oficerskiej lub podoficerskiej po szkole średniej. Jakie perspektywy dają ww. szkoły? Coś o tym znalazłem w internecie, ale niewiele. I co trzeba zdawać na maturze do takich szkół? O tym to już nic nie mogę znaleźć..
W ogóle co myślicie o życiu polskiego żołnierza? Jak to jest z tymi misjami za granicą? Ludzi do nich wytyczani są "z góry" i nie mają nic do gadania?

0

Nie wiem wiele o szkołach, ale o misjach trochę posłuchałem. Mam 2 znajomych żołnierzy z różnych jednostek. Obaj byli na misji, jeden jeszcze w Iraku, drugi w Afganistanie. Co do ich wyjazdów - to tak, musieli jechać. W wojsku są proste zasady - chcesz awansować stopniem - musisz jechać, chcesz żeby przedłużyli ci kontrakt - musisz jechać, przychodzi rozkaz na jednostkę - musisz jechać itd. Oczywiście wszystko oficjalnie jest deklarowane jako wyjazd z własnej woli - bo fakt jak się zaprzesz rękoma i nogami to nie pojedziesz, ale wtedy możesz się już się pożegnać z karierą w wojsku. Z drugiej strony - żołnierz to taki ksiądz - idziesz na niego z powołania a nie dla pieniędzy, no i trzeba brać pod uwagę, że prędzej czy później będą chcieli cię wysłać na wojnę (a sorry misję pokojową lub interwencję - teraz tak to się nazywa:) ).

0

Akurat jakiś czas temu też interesował mnie ten temat ;)
http://www.wso.wroc.pl/rekrut[...]-oficerskie-12-miesiczne.html

Warto zastanowić się nad opcją zdobycia tytułu magistra z kierunku technicznego (informatyka, elektronika, automatyka i robotyka itp) a później postarać się dostać na roczne Studium Podoficerskie zresztą poczytaj w linku

I tak jak wyżej napisali - do wojska nie powinno się iść dla pieniędzy jeżeli to Tobą kieruje to lepiej sobie odpuść. Ale jeżeli jesteś patriotą i nie chodzi Ci tylko o to żeby dostać mieszkanie, przesiedzieć na dupie 15 lat i iść na emeryturę to rób wszystko żeby się dostać ;)

0

Potem nie będziesz miał wyboru dziedziny w jakiej chcesz pracować. Będą dawać Ci rozkaz co i gdzie masz robić, i masz to robić.

Jeśli będziesz chciał iśc na studia, to będziesz musiał chodzić na wszystkie wykłady (o zgrozo) i wszystko pozaliczać (o zgrozo), bo taki masz rozkaz i już. Będziesz mieć dodatkowe zajęcia dla wojskowych, więc roboty mnóstwo, a czasu nie ma. Pobudki o 5, bieganie, treningi - na wykłądach większość nie daje rady i śpi. A przecież zdać trzeba.

Przy rezygnacji musisz oddać wszystko co dawało na Ciebie państwa - za żarcie, mieszkanie, itd itp, w czasie w którym studiowałeś jako wojskowy.

A jesli wytrzymasz do końca to masz x lat obowiązkowej służby.

Z dziewczynami też kiepsko będzie, wiadomo.

Jeśli gdzieś napisałem głupstwo, to mnie poprawcie.

1

Na WAT (Wojskowa Akademia Techniczna) jest Informatyka, potem możesz w sieciach robić, łączność itd. Pozdrowienia dla tych co się wypowiadają, a wiedzą najmniej.

0

Panowie, pamiętajcie, że uczelnie wojskowe prowadzą zarówno studia dla żołnierzy (z testem sprawnościowym, zajęciami z kałachem, kontraktem i gwarancją zatrudnienia po ukończeniu), jak i cywilne (na które każda pierdoła może się dostać), więc każdy z Was ma trochę racji. ;)

0

informatyk żołnierzem heh dobre

Chińczyki już od dawna mają swoją "cyberarmie" http://intelreport.mandiant.com/Mandiant_APT1_Report.pdf

0

Ja właśnie studiuję cywilnie informatykę na WAT, więc wiem co mówię :)

0

Studiujesz cywilne, nie wojskowe, więc nic nie wiesz :/

0

A co muszę zdawać na maturze, chcąc dostać się np na WSOWP na studia wojskowe? Nie mogę nic znaleźć na ten temat na ich stronie..

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0