Jaka książka do podstaw sztucznej inteligencji?

0

Jaką książkę byście polecili do sztucznej inteligencji dla całkowitego laika?

1

Zamiast ksiazki polecam kurs sztucznej inteligencji na edx. (edx.org) za darmo, duzo materialow praktycznych, papierek (pdf), i motywujaca grupa. Sprobowalem i jesli
nie przeszkadza Ci fakt ze jest prowadzony w pythonie, to mozna nauczyc sie praktycznych umiejetnosci od gosci z MIT:D

4

Autor pyta o książkę. Ale dodam jeszcze, że na http://www.class-central.com/ znajdziesz kurs AI oraz Machine learning. Jak dla mnie ten kurs ML wymiata.

0

Dziękuję za odpowiedzi :) nie przeszkadza mi że to będzie np kurs w internecie, bardziej mnie zastanawia, który z kursów (czy tą książkę) byście polecili dla osoby niewiedzącej jeszcze nic w temacie, tak aby początek nie był bolesny i zniechęcał :P

PS
A co myślicie o tym http://wazniak.mimuw.edu.pl/index.php?title=Sztuczna_inteligencja ?

0

Z tego co widzę, to ten kurs na ważniaku obejmuje mało materiału. Internetowy kurs ML skupia się na zagadnieniach praktycznych - np. robienie filtru antyspamowego, kompresowanie obrazów metodą PCA i wiele innych. Zadania są bardzo dobrze przygotowane(w Octave), nie musisz skupiać się na całej otoczce tylko na istocie algorytmu. Spokojnie możesz zacząć od tego kursu internetowego - raczej marna szansa, że się zniechęcisz :P Ja jak go robiłem to nie mogłem doczekać się kolejnego zagadnienia i zadania.

0

Może to głupie, ale na tej stornie sie kilka (chyba 10) kursów Machine Learning, np Neural Networks for Machine Learning. Mółbyś mi napisać o którym kursie dokładnie mówiłeś? I podać autora? I jeszcze takie głupie pytanie, bo zajrzałem do jednego z kursów ale jeszcze nie zakładałem konta, to nie jest tak że te kursy zaczynają się konkretnie któregoś dnia i trwają określony czas i tylko wtedy można się zapisywać? Czy można sobie dołączyć w dowolnej chwili i całkowicie w swoim tempie przerabiać materiał? Z góry dziękuję za pomoc :)

0

Mi chodzi o konkretnie ten kurs https://www.coursera.org/course/ml Możliwe, że inne są równie ciekawe. Tak jest z tymi kursami. Ale na pewno część z nich udostępnia archiwum i można go sobie po prostu zrobić.

0

ok, jeszcze raz dziękuję za rade :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1