Mechatronika - warto?

0

Od pewnego czasu jak mnie nie interesowały samochody będąc dzieckiem czy młodzieńcem to mnie teraz strasznie zainteresowały. Pewnie początkowo związek miało moje późne podejście do prawa jazdy. A potem zorientowałem się, że motoryzacja to bardzo ciekawy temat. Dodatkowo mój dobry znajomy z przed lat właśnie robi doktoranckie studia na PW na wydziale SiMR (budowa silników i maszyn samochodowych). Chwalił u siebie nowo powstały kierunek mechatronika (jest jeszcze sam wydział mechatroniki na Polibudzie Warszawskiej). Tak pomyślałem, że może swoją naukę programowania nie w kierunku e-biznesu a pisania programów do robotów robotów, komputerów pokładowych etc etc. Jaka ogólna jest ocena takiego kierunku?

0

Kierunek bardzo przyszłościowy, aczkolwiek miałbyś dużo nauki elektroniki i elektrotechniki.

0

I mechaniki. I jeszcze informatyki. ;)

0

po inżynierskich studiach będzie Ci łatwiej o pracę, a już na pewno po studiach tego typu.

1

Ja miałem podobny dylemat. Zastanawiałem się, czy iść na Automatykę i Robotykę, czy może jednak Informatykę... Nie wiem, co mnie podkusiło (strzeliło do głowy? ) i poszedłem na AiR, bo 'ludzie mówili', że to kierunek przyszłościowy itp. itd. (oczywiście sam też trochę Byłem tym zainteresowany).
Po 2 latach sytuacja wygląda tak: studiuję AiR, co mi się praktycznie w ogóle nie podoba i tylko czekam, aż skończę te studia... dodatkowo pracuję jako programista na 3/4 etatu, co, mam nadzieję będę robił również w przyszłości (bo jest to coś co lubię)
Jaki z tego morał? Posłuchaj mnie, a potem już NIE SŁUCHAJ INNYCH. To Twoje Życie, Twoje Studia, Twoja Przyszłość. Pójdź na takie studia, które Cię najbardziej interesują i nie oglądaj się na innych. Z własnego doświadczenia wiem, że 8h robienia/uczenia się tego co się lubi mija szybciej niż 2h słuchania czegoś, co Cię w ogóle nie interesuje i o czym wiesz, że w życiu tego nie wykorzystasz.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1