Matematyka w OI

0

Znajomość jakich działów w matematyce jest niezbędna do startu w OI ? Znajomość algorytmów itd. to już swoją drogą, chodzi mi konkretnie o matematyke. Jestem w 2kl. LO. Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi.

3

kombinatoryka i umiejętność wykonywania działań modulo ;]

0

dzięki za odpowiedź :) jeszcze jedno, chcę zaopatrzyć się we Wprowadzenie do algorytmów Cormena. Jaka wiedza jest mi potrzebna żebym czytając, rozumiał to co czytam? jakie działy matematyki są niezbędne do zrozumienia treści?

1
Shalom napisał(a):

kombinatoryka i umiejętność wykonywania działań modulo ;]

Zgadzam się ;-)
Zależy jeszcze do jakiej nauki przypiszemy teorię grafów, czy do matmy, czy algorytmiki.

0

W tej książce jest masa przeróżnych dowodów, niektóre oparte o indukcję. Ja się nie wypowiem, gdyż sam nie uważam się za jakiegoś szpeca matematycznego, a przez niektóre rozdziały już przemknąłem, ale książka godna polecenia

0

Faktycznie, ma wiele dobrych opinii z tego co się dowiadywałem. Najpierw chce sobie ogarnąć podstawy tych działów, a potem już konkretnie się wziąć za cormena. Czy ktoś jeszcze coś doda?

0

Było bardzo dużo tematów o przygotowaniu do OI-a, wejdź na mój profil i zobacz takie tematy, sam odpowiadałem na wiele pytań.

0

Jaką książke z matematyki dyskretnej polecacie na początek? Czy może na razie wystarczy jakaś teoria z internetu?

1

Do dyskretnej polecam Matematykę Dyskretną Szepietowskiego, więcej niż jest w tej książce i w liceum na matmie, na olimpiadzie bym się nie spodziewał.

0

Dzięki neves, na pewno sprawdze tę pozycję:) Zastanawiałem się jeszcze nad Matematyka Dyskretna kenneth a. ross charles r.b. wright tylko, że ona jest znacznie obszerniejsza więc sam już nie wiem. Doradzi ktoś coś jeszcze?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1