Angielski - Nauka Słownictwa

0

Hey Mam pewien problem, do matury mam ok. 1,5 roku i mam w planach zdawanie miedzy innymi maturę rozszerzoną z angielskiego, i na pewniej stronie widzę że do tej oto matury trzeba przyswoić około 3400słowek + około 1000słowek z podstawowej,

licząc że około 30% znam, to i tak zostaje około 3k słówek do nauki w dość krótkim czasie!
i mam pytanie jak wy (jakbyście byli w mojej sytuacji uczyli się tego?)

ja chciałem robić fiszki ale tyle fiszek?, to masakra jakaś, mapa myśli też nie da rady

czekam na jakieś propozycje !:D

0

Ogladaj seriale

3

Polecam www.memrise.com

0

Czytaj dużo dokumentacji po ang. z tutorialami itd :D
TV też da radę, ale to bardziej na słuch już tylko.

Z takich poważniejszych rad.. to mogę Ci polecić to co kiedyś mi nauczyciel ang. poradził jak byłem w liceum w grupie zw.
Zdobądź, tj kup, pożycz lub coś, jakąś książkę w języku angielskim. Niech to będzie coś przystępnego, nawet dla dzieci, jakieś fanstyczno bajkowe książki, tudzież przygodowe. Z językiem w miarę powszechnym najlepiej, bo takowego na maturze się wymaga z tego co wiem. Czytaj, jak czegoś nie będziesz wiedział, to zajrzysz do słownika (najlepiej takiego który ma przykłady użycia słówek, żebyś załapał gdzie i kiedy są stosowane, z kontekstem zdania itp). Podejrzewam, że z czasem będziesz coraz mniej do tego słownika zaglądał, bo większość słówek zaczniesz kojarzysz co znaczą z kontekstu zdania. Przy okazji nauczysz się gramatyki i innych przydatnych rzeczy.

0
wesoledi napisał(a):

Czytaj dużo dokumentacji po ang. z tutorialami itd :D
(..)

Z takich poważniejszych rad.. to mogę Ci polecić to co kiedyś mi nauczyciel ang. poradził jak byłem w liceum w grupie zw.
Zdobądź, tj kup, pożycz lub coś, jakąś książkę w języku angielskim. (..) Podejrzewam, że z czasem będziesz coraz mniej do tego słownika zaglądał, bo większość słówek zaczniesz kojarzysz co znaczą z kontekstu zdania. Przy okazji nauczysz się gramatyki i innych przydatnych rzeczy.

I na pewno NIE nauczysz się wymowy, a w przyszłości będzie trudno zmienić nawyk wymawiania czegoś inaczej, niż jak się nauczyłeś (bo wydawało się, że tak się wymawia :))

0

Polecam stronkę lingapp.com ;)

0

proponuję robić tylko przykładowe arkusze egzaminacyjne. Oraz przyswajać słówka z takowych

0

Zdecydowałem się na naukę przez stare dobre fiszki :)

tylko nie wiem za bardzo jak sobie poradzić z tym co kolega wspomniał wyżej >> wymową ; żeby np. nie mówić Pe-o-ple tylko /"pi:p@l/ :)

0

A zdawał ktoś z was maturę rozszerzoną z Angielskiego?

0

Tak.

0

A które z was korzystał z programu SuperMemo Extreme English?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1