Wątek zablokowany 2012-06-25 00:30 przez ŁF.

Jak rozwijać się w kierunku informatyki

0

No właśnie gdy na poziomie gimnazjalnym :

  • Znam na poziomie średniozaaw jave/c++
  • Podstawy algorytmiki
  • Kilka języków niskopoziomowych
    etc.

Ale:

Moja średnia ocen to 2.0 .... zachowanie naganne....

Jak tu teraz zaplanować rozwój gdy mało która szkoła profilowana na informatykę przyjmie takiego ucznia ;/

Jeśli ma ktoś jakąś radę to proszę o podzielenie się :-)

(jeśli nie trafiłem w sekcje t z góry przepraszam)

1

Poprawić oceny, programować

0
Szinek_nzl napisał(a):

Poprawić oceny, programować

Spoko, ostatni rok w gimnazjum i czerwiec :D Co do drugiego to owszem ale chciałbym też w szkole się czegoś nauczyć.

0

Trzeba było myśleć zawczasu, tnawarzyłeś sobie piwa to je sam wypij, a może tego piwa była za dużo w roku szkolnym? :P

0

Ucz się chłopie bo nie samym programowaniem człowiek żyje.

3

Znasz javę i c++ na poziomie średnio - zaawansowanym? o_O Jak długo się uczyłeś?

5

@Linxaddict nie napisał "średnio - zaawansowanym" tylko "średniozaaw". Nie wiadomo, co to może znaczyć ;)
Gdybyś faktycznie znał te języki na poziomie średniozaawansowanym, a także "kilka języków niskopoziomowych" nie zadawałbyś takich pytań.
A tak swoją drogą to gimbusiarnia pełną parą, średnia 2.0 i zachowanie naganne?

0
ubuntuser napisał(a):

@Linxaddict nie napisał "średnio - zaawansowanym" tylko "średniozaaw". Nie wiadomo, co to może znaczyć ;)
Gdybyś faktycznie znał te języki na poziomie średniozaawansowanym, a także "kilka języków niskopoziomowych" nie zadawałbyś takich pytań.
A tak swoją drogą to gimbusiarnia pełną parą, średnia 2.0 i zachowanie naganne?

Zadaję takie pytania bo żyję w totalniej dziurze w której informatyka w 3 klasie gimn była przez 2 miesiące, a nauczyciele maja w dupie ucznia i liczą się dla nich tylko pieprzone oceny i spokój na lekcji. Oceny są swoistym buntem przeciwko egoistycznym zachowaniu grona pedagogicznego w mojej szkole. Proszę tutaj o pomoc ponieważ nie wiem co dalej robić.

"Gdybyś faktycznie znał te języki na poziomie średniozaawansowanym, a także "kilka języków niskopoziomowych" nie zadawałbyś takich pytań." - nie widzę związku?

"gimbusiarnia pełną parą" - bez komentarza

"średniozaaw". Nie wiadomo, co to może znaczyć ;)" , "Gdybyś faktycznie znał te języki na poziomie średniozaawansowanym" - zmieniasz zdanie co linijkę?

3

Czy myślisz, że szkoła w jakikolwiek sposób przygotuje Cię do ewentualnej, przyszłej kariery programistycznej? Nie powinieneś na tym polegać. Sam w szkole praktycznie nigdy nie miałem informatyki, ale zawsze uczyłem się sam, bo to mnie interesowało i teraz nie mam z niczym problemów na studiach. Co z tego, że dla Ciebie średnia 2.0 jest "buntem", kiedy raczej na pewno odzwierciedla stan Twojej wiedzy. Jeżeli chcesz związać swoją przyszłość z informatyką, to zacznij się uczyć matematyki, fizyki, angielskiego no i oczywiście programowania. To, czy pójdziesz do szkoły o profilu informatycznym, czy nie, nie ma żadnego znaczenia imho.

6

Dziecko naucz się szacunku do starszych.
Jak można powiedzieć, że Cię - cytuję - "wkurwiają" nauczyciele - ludzie, którzy z takimi bachorami muszą się użerać na co dzień.

Po 1.) samo programowanie uczyni Cię tylko klepaczem kodu. Z takimi ocenami nie masz co marzyć o studiach, a bez nich... niewielu znam sensownych programistów (wielu zrezygnowało ze studiów w trakcie, ale przynajmniej się tam dostali).
Po 2.) Zachowanie tak niskie jest zazwyczaj z powodu ucieczek ze szkoły, a to tylko świadczy o Tobie jaki jesteś leniwy. Są kolego pewne obowiązki, nieważne czy Ci się to podoba czy nie.
Po 3.) Trzeba być totalny idiotą, aby mieć ze wszystkiego dwóje. Przecież w gimnazjum są takie przedmioty jak WOS chociażby z którego wystarczy robić... prasówki.

Z Twoich postów wynika, że jesteś totalnym dzieckiem, myślącym, że szkoła jest do niczego i się nie przyda. Teraz za to zapłacisz i pewnie nie dostaniesz się do żadnego LO. Kto wie czy do technikum.

Zawaliłeś. W Twojej sytuacji ciężko będzie cokolwiek zrobić. Liczysz tu w tym topicu na słodzenie, że spoko szkoła niepotrzebna - programista musi mieć tylko umiejętności. ALE TO NIEPRAWDA. Szkoła to jeden z liczników ważny tak samo jak każdy inny.

Trzeba być totalnym leniem, aby myśleć, że będzie się siedzieć całymi dniami przed komputerem i olewać szkołę, a potem będzie ok i będzie się super programistą.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 0, botów: 1

Robot: Semrush