Najlepsze studia informatyczne

0

Witam!
Zwracam się do Was z prośbą o pomoc w wyborze uczelni. Jaka jest według Was najlepsza w kraju? Z rankingów i różnych rodzaju forów wyczytałem, że najbardziej się liczą AGH oraz PW. Co do pierwszej do przemawia za nią fakt, że właśnie co Informatyka tam dostała nowy budynek więc może będzie się coś działo. Natomiast co do PW to jest wyżej w rankingach. Który wydział jest tam lepszy? MiNI czy EiTI ? Którą uczelnie bardziej byście mi polecili ze względu na jakość studiów oraz późniejsze perspektywy na rynku pracy?
Pozdrawiam

1

Polecam lekturę http://gynvael.coldwind.pl/?id=337 szczególnie w kontekście ostatniego pytania.

zim napisał(a):

Którą uczelnie bardziej byście mi polecili ze względu na jakość studiów oraz późniejsze perspektywy na rynku pracy?

1

Doktorantom czy magistrom dobrych uczelni chyba łatwiej dostać się do Google, Microsoft, Facebook, itp Pytania mają raczej wymagające sporej wiedzy teoretycznej.
W zdecydowanej większości firm jednak typ uczelni nie ma większego znaczenia.

0

Właśnie chodzi mi o taką uczelnie, która pomoże dostać ciekawe staże i otworzy drogę kariery w większych, międzynarodowych firmach. Wymiany zagraniczne też są bardzo ważne, np. jakby się udało załapać na MIT (nie wiem czy to możliwe z Polski) to już w ogóle kosmos. A co powiecie o porównaniu informatyki na uniwersytecie i na politechnice? Konkretnie chodzi mi o UW i PW.

0

Wymiana na MIT? Raczej ciężko ;)
Jeśli chodzi o informatykę na AGH to dość częstym, ciekawym miejscem wyjazdów jest CERN. Aktualnie są tam 2 osoby od nas na rocznym kontrakcie, od lipca jadą kolejne 3, a oprócz tego na wakacje jedzie tam kolejne 8 osób. Oprócz tego są/były u nas jednostki które wakacje spędzały w google, microsofcie czy facebooku. Więc niewątpliwie da się ;)

0

Shalom widzę, że Ty na AGH studiujesz. Powiedz mi proszę jak to jest z tym nowym budynkiem - tam będzie miała zajęcia tylko czysta Infa czy IS też ? Masz może jakieś porównaniu rynku pracy Warszawa vs Kraków?

0

Chodzi mi o zaplecze uczelni. Mówi się, iż ów budynek AGH jest najnowocześniejszy po tej stronie oceanu - nie wiem ile w tym prawdy ale na prawdę robi wrażenie i z tego co widziałem mają ciekawe i nowoczesne pracowanie => studia są ciekawe a nie jedynie okresem do przebimbania żeby mieć papier. Mój tok rozumowania jest zły : D ? A co do zajęć po prostu kolega się zastanawiał w których budynkach będzie mieć IS zajęcia w przyszłym roku dlatego zapytałem.

4

I co ci da to zaplecze uczelni? Nagle staniesz się lepszym programistą, bo pracownie są nowoczesne? Zastanów się w czym pomoże ci projektor wysokiej jakości czy dobre nagłośnienie w auli. Absolutnie w niczym, bo polskie studia zwyczajnie nie mają na celu nauczenie cię programować. Większość będzie ci próbować wyjaśnić, że studia nie są kursem zawodowym, że są po to, żebyś poszerzył horyzonty i inne podobne temu bzdury. Najczęściej trzeba być pasjonatem, żeby coś tutaj osiągnąć. Polska uczelnia tym bardziej cię nie zmotywuje.

Poszukaj sobie w internecie wykładów z najbardziej "prestiżowych" uczelni (z Ivy Leauge bądź np. Stanford) w Stanach. Są do bólu praktyczne, a jeżeli kogoś interesuje theoretical calculus to bierze przedmiot na wyższym poziomie albo zostaje na uczelni na MSc. Nikt tam z powodu niższego poziomu przedmiotów okołoinformatycznych nie płacze.

Cool story: gdy moja znajoma (pół-Polka, ale nie zna języka polskiego), która obecnie studiuje pre-med program na Northeastern University, żeby docelowo zostać przyjęta na graduate medicine na Harvard Medical School (wszystko w Bostonie) zrobiła wielkie oczy, gdy przeglądaliśmy kwejka i zacząłem śmiać się z obrazka z deltą. Absolutnie nie wiedziała jak rozwiązać równanie kwadratowe, bo w high school wybrała sobie taki zestaw przedmiotów, żeby to właśnie jej odpowiadał.

0

@zim głowy nie dam, ale póki co mamy tu zajęcia tylko my i przypuszczalnie tak zostanie (ew może teleinformatyka coś tu będzie miała). Trudno powiedzieć jak będzie się miała sprawa z przedmiotami które na IS prowadzili ludzie z Katedry Informatyki, to się pewnie dopiero okaże.
Sam budynek na pewno nie zrobi z ciebie dobrego programisty, ale faktem jest że dobre zaplecze może w tym pomóc. Jak? Ot choćby w poprzednim budynku w labie sieciowym były 3 zestawy sprzętu (każdy zestaw to było chyba 5 routerów i 2-3 switche), więc na raz mogło pracować tyle grup. Teraz jest takich zestawów 5 i nie są to jakieś routerki za 100zł, tylko dość nowoczesne zabawki Cisco (na samo wyposażenie budynku poszło coś koło 7 mln złotych z tego co słyszałem).

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0