Rekrutacja na studia - papiery

0

Witam :)
Czy jeżeli udaję się na politechnikę po technikum to liczy się też ewentualnie wynik z egzaminu zawodowego?

0

Nie

0

jedyne co to mogą wyśmiać ten tytuł technika

0

U mnie w technikum niektórzy brali udział w organizowanych kursach po czym te papiery jako tako im pomagały w znalezieniu uczelni / zawodu

0

"Byłeś na politechnice? Ja tak i jedyne komentarze o technikum, jakie słyszałem od wykładowców, szły coś w stylu "kiedyś to było lepiej... więcej ludzi po technikach -- coś umieli... a teraz?" oraz "kiedyś to jak ktoś szedł na politechnikę, to wcześniej kończył technikum i nie trzeba było go uczyć od zera". Generalnie jeśli coś było wyśmiewane to to, że dziś jak ktoś idzie na dobre techniczne studia, to raczej po liceum niż "tak, jak powinno być"."
Jestem od 3 lat.

0

@bswierczynski w technikum też byłem. To, że ty w trakcie studiowania na politechnice nie spotkałeś się z takim zachowaniem to nie znaczy, że każdy student każdej politechniki w tym kraju również się nie spotkał. Ja się spotkałem więc piszę. Nie podważaj więc mojej wypowiedzi.

0

To wszystko zależy od wymogów uczelni. Jak każda uczelnia ma inny wzór na obliczanie współczynnika rekrutacyjnego to ma również i inne wymogi do dokumentów.
Mimo ,że sam ukończyłem technikum i osobiście zdobyłem tytuł technika to szczerze mówiąc nie spotkałem się aby ktoś z komisji rekrutacyjnej na studiach prosił o dostarczenie takiego dokumentu. Brane były pod uwagę jedynie wyniki z matury ( nie całej tylko z wybranych przedmiotów) oraz ewentualnie czerwony pasek, czy jakieś olimpiady za które dostawało się może z 10 pkt.

Śmiejecie się z tytułu technika?
Zawsze lepiej mieć o jeden papierek więcej niż mniej ;] a zdać to wcale nie jest tak łatwo jak Panom/Panią z liceum się wydaje ;]

A jak nie było by kogoś stać na studia? To co robił by po liceum? 0 jakiegokolwiek zawodu ,a tak po technikum ma papier który daje mu pewne możliwości i zawsze może go wykorzystać.

Pozdrawiam.

0
Odyn napisał(a)

Zawsze lepiej mieć o jeden papierek więcej niż mniej ;] a zdać to wcale nie jest tak łatwo jak Panom/Panią z liceum się wydaje ;]
kiedy w ciągu ostatnich 4 lat egzamin na technika informatyka był trudny? Elektronicy mają trudniejszy ale również do zdania. Jedyne co może być "trudne" w tym egzaminie to trzymanie się schematu rozwiązywania - niestety. Egzamin na technika to parodia nie sprawdzająca w żaden sposób wiedzy technicznej. Ubolewam nad tym, że nie ma pracy dyplomowej, przy której wykonywaniu uczeń nabrałby więcej wiedzy i doświadczenia niż podczas siedzenia i nic nie robienia przez 4 lata szkoły. Dlatego też tytuł technika w dzisiejszych czasach to nic nadzwyczajnego bo może go mieć każdy leber.

0

ty młokosie, to ze ktos do technikum idzie to znaczy ze ma ambicje i wie kim chce byc a nie, ze jest lebrem..... co w tym zlego ze ma sie mature i specjalizacje jednoczesnie? sam jestem w technikum i wcale tak latwo nie jest. wiekszosc ludzi z mojej klasy ma pały z programowania i mogą nie przejść bo myśleli dokladnie tak jak ty..." ze pojda do technikum zeby 4 lata sie opierdzielac"

0

jak ty chcesz zdać technikum skoro nie potrafisz czytać ze zrozumieniem? Nie napisałem, że osoby uczęszczające do technikum to lebry tylko, że tytuł technika może uzyskać każdy leber, a to różnica. Sam mam technika matołku.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0