Wątek przeniesiony 2019-01-20 22:31 z Inżynieria oprogramowania przez hauleth.

Docker jak uruchomić

0

Cześć,
Sytuacja wygląda tak, mam dockera zainstalowanego, w kodzie mam docker-compose.yml w którym jest napisany kod wrzucający server Zipkina na dockera, nastepnie robie w konsoli "docker-compose up -d" no i kiedy w konsoli sprawdzam co jest na dockerze przez "docker ps" to faktycznie server jest tam i zajmuje port 9411. Teraz pytania, jak to działa, jakbym chciał otworzyć przeglądarkę i wejśc na localhost:9411 to nic się nie wyświetla, jak to zrobić żeby ten server uruchomić z dockera? Coś chyba źle rozumiem.. ale potrzebuje mieć dostęp do servera na localhoscie, ale ma być na dockerze.

0

A wrzuciłeś tylko expose 9411 do Dockerfile, czy dodatkowo zbindowałeś sobie ten port z jakimś portem localhosta?

Jeśli to pierwsze, musisz albo zbindować (w docker-compose.yml lub z konsoli odpalając kontener) albo wołać serwer po jego IP, a nie localhost.

0

Zanim zaczniesz bawić się docker-compose, przeczytaj sobie tutorial i napisz po prostu Dockerfile'a, który robi to chcesz.

https://docs.docker.com/get-started/
https://docker-curriculum.com/

Musisz uruchomić serwer na odpowiednim porcie w dockerze, zrobić expose odpowiedniego portu, a potem przy uruchamianiu kontenera go odpowiednio przypiąć na hoście.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1