[Delphi] Servery i udostepnianie danych

0

Witam na podstawie artykułu o serwerach i klientach FTP (INDY) starałem się napisać aplikacje klient serwer by móc łączyć się ze swoim kompem z dowolnego miejsca i pobierać udostępnione przeze mnie dane niestety nie mogę ponieważ aplikacja kliencka generuje błąd : „Socket Error # 10061” (W kliencie podałem moje ip).

Czy to moze przez to że nie mam zew. IP ??

Może nie powinienem korzystać z ftp ??

Po prostu potrzebuje napisac aplikacjie która pozwoli mi udostepniać zasoby na kompie na którym jest zainstalowana.

Możecie mi dać jakieś wskazówki czemu nie działa na zasadzie FTP.

0
Rady napisał(a)

„Socket Error # 10061”

10061 is a Connection Refused error sent to you by the server. You could not make a connection because the target machine actively refused it

Czy to moze przez to że nie mam zew. IP ??

yep

Może nie powinienem korzystać z ftp ??

nie wiem o co ci tu chodzi

Po prostu potrzebuje napisac aplikacjie która pozwoli mi udostepniać zasoby na kompie na którym jest zainstalowana.

takie coś już ktoś wymyślił i to się FTP zwie

czemu nie działa na zasadzie FTP.

jak napisałeś tak działa

0

Idea jest dokładnie taka : mój programik to baza danych która generuje mi co jakiś czas pewne pliki, które potrzebuje udostepnic sobie i innym użytkownikom mającym dostęp do nich za posednictwem mojej aplikacji klienckiej która kozystająć z tych plików ma dodatkowe mozliwości coś na zasadzie aktualizacji jak w anywirach, jakim protokołem sie tu posłużyć by aplikacje klienckie mogły pobierac z mojego dysku przeznaczone dla nich pliki przy założeniu że nie mam zew ip.

Da sie to jakos napisac przez ftp, przy braku zew. ip ??

0
Rady napisał(a)

jakim protokołem sie tu posłużyć by aplikacje klienckie mogły pobierac z mojego dysku przeznaczone dla nich pliki przy założeniu że nie mam zew ip.

żadnym - co byś nie zrobił to bez zewnętrznego IP lub przekierowania portu na którym działa Twoja aplikacja NIKT i NIC się nie połączy z Twoim kompem z zewnątrz - jedynie z sieci wewnętrznej

0
Misiekd napisał(a)

jedynie z sieci wewnętrznej
Czyli tylko kompy z sieci LAN ?? W sumie do testów aplikacjii powinno to wystarczycz :) Jak dam główną serwerową aplikacje na komp z zew, Ip to bedzie miała dostep do niej reszta świata ?? :) No wiec pozostaje mi konfiguracja lan w domu znasz moze link do jakiegoś gotowca jak skonfigórowac lan na XP ?? XP jest serwerem dla 98 oczywiscie :)

0

Wpisz w google "XP konfiguracja LAN" i będziesz miał same linki do potrzebnego Tobie tematu.

0

Dobra skonfigurowane kompy i aplikacja śmiga moazna programowac dalej :)

Hmm a jak zrobic żeby obsługiwał wielu różnych użytkowników jednocześnie ?? Która właściwoś komponentu za to odpowiada ??

Prosze o małą portade jak sie za to zabrać by zrobić multi server.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0