Kompatybilność z Windows Vista

0

Witam!

Jestem autorem programu napisanego w Delphi 7, poświęciłem mu blisko 2 lata pracy, pisząca go wykorzystywałem Borlandowską biblioteki VCL, korzystałem też z funkcji API wywoływanych z bibliotek systemowych, program uruchamia się z klucza Run w rejestrze systemu.

Nie mam zainstalowanego jeszcze najnowszego systemu Bill'a (Vista), a jestem ciekaw jak zachowują się aplikacje w tym systemie napisane w Delphi 7. Z tego co słyszałem są straszne kłopotu z kompatybilnością. Jesli ktoś ma już jakieś doświadczenie z tym systemem byłbym wdzięczny za podzielenie się informacjami.

Pozdrawiam

Piotrek.

0

Same aplikacje dzialaly (no moze poza parmoma rozszezeniami powloki).

Natomiast mialem problemy z odpaleniem Delphi 6 (nie pamietam chyba Beta1 albo wczesniejszy build), Delphi 3 dzialal (powiedzmy).

W RC1 jeszcze nie testowalem delphi 6 anie 7 (spodziewam sie ze turbo delphi powinno dzialac ...) .

0

Turbo Delphi nie daje się zainstalować (bo nie mozna zainstalować .NET Framework 1.1 SDK), ale jak pogrzebię to powinno się uruchomić (na razie mam problemy bo nie wykrywa zainstalowanych elementów BDS ale samo środowisko już startuje). Delphi 6 nie próbowałem.

Kompatybilność, w obecnej publicznej becie (RC2) jest naprawdę duża, używałem kilku programów napisanych w Delphi, żaden nie miał specjalnych problemów (oprócz takich wyjątków jak próby zapisu do \Program Files, które są z góry skazane na niepowodzenie). Działają doskonale nawet takie pogramy, które odwołują się poprzez wewnętrzne sterowniki Bluetooth (fMA - działa doskonale).

Co do klucza Run - w Viście bardziej trzeba zwracać uwagę na to, czy ma się prawa zapisu do danej gałęzi rejestru czy pliku. Ewentualnie w jakiś sposób należy zażądać podwyższonych uprawnień, ale co do tego to trzeba do MSDN spojrzeć pewnie. Bo standardowo nikt praw administratora nie ma, trzeba to zatwierdzić, mechanizm UAC czuwa.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0