Raportowanie w Delphi - czym?

0

Ten temat na pewno był już poruszany, ale na pewno pojawiają się nowe narzędzia i można go trochę odświerzyć. Otóż mam dylemat czym tworzyć raporty w Delphi. W tej chwili działam w Delphi 7 i używam QuickReport. Jest dość prosty w użyciu przy prostych raportach. Niestety w wyższych wersjach nie ma go, a jest RAVE. Jest jednak dosyć trudny w użyciu i mało intuicyjny. Są jeszcze Free i Fast report. Tych jeszcze nie używałem. Czy ktoś może się wypowiedzieć na ich temat? Czy można w nich dosyć szybko zbudować skomplikowane raporty? A może są jeszcze inne lepsze? (darmowe lub płatne). Zastanawiam się na co się przenieść...

0
Piotr napisał(a)

Ten temat na pewno był już poruszany

tak i to nie raz

ale na pewno pojawiają się nowe narzędzia i można go trochę odświerzyć.

mogę Cię zapewnić, że od ostatniego takiego pytania na forum nic się nie zmieniło...

0

Jeśli chodzi o Rave'a to ostatnio napisałem w artykułach, jak raportować dynamicznie. Jest to dużo szybsze i łatwiejsze niż projektowanie wszystkiego ręcznie.

0

a ja polecam FastReports

0

OK. Przyjrzę się mocniej Rave Reports. A co do Fast Report to ktora wersja. czy 2.34? Potrzebuję zrobić wyciąg bankowy. W Quick Report się chyba nie da zrobić. Próbowałem na wszelkie sposoby i niestety zawsze coś brakuje. Powinien być nagłówek wyciągu, który na pierwszej strony wyciągu zawiera dane klienta, operacje klienta, na każdej następnej stronie nagłówek (zawierający opis kolumn i saldo z przeniesienia z poprzedniej strony) i stópkę zawierający sumę operacje z danej strony oraz stronę/max ilośc stron, a na ostatniej stronie podsumowania. Quick Report nie radzi sobie z nagłowkiem i stopką na następnych stronach oraz z numeracja stron w ramach wyciągu tzn. że generując raport gdzie jest np kilku klientów numeracja powinna się zaczynać od 1 w rach każdego klienta, a nie cały czas narastająco. A może coś nie umiem ustawić? Czy jest to możliwe w RaveReport i Fast Report?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0