Jak pobrać ikone ze strony ?

0

Mam problem. Nie moge znaleźć nic na temat pobierania ikon ze stron www.
W swoim programie chcę mieć opcje, która będzie pobierać adres strony, jej opis oraz jesli istnieje ikone. Ten adres i opis pobieram komponentem DdeClientConv. Czytałem że nie które strony zapisują swoje ikony w "Temporary Internet Files" pod nazwą "favicon.ico". Jest to domyślna nazwa, nie wszytkie ikony będą pod tą nazwą. Jeśli macie jakiś pomyśl to będę wdzięczny :)

0

qrde... ja to juz kiedys gdzies widzialem, mialem nawet kod zrodlowy.... :/
poszukaj jeszcze po faq'ach...

ale z tego co wiem, to ikonke dodaje sie do strony dajac w kodzie:

<LINK REL="SHORTCUT ICON" 
HREF="http://www.mysite.com/graphics/icons/mypage.ico"> 

czyli wystarczy pobrac zrodlo strony, mala operacja na stringach i download pliku...
a wszystko co jest Ci do tego potrzebne znajdziesz na 4p.

0

Tak też właśnie chyba zrobie, myślałem że można jakoś prościej w pewniejszy sprawdzony niezawodny sposób to zrobić. Troche się pogłowie potestuje i też będzie. Dzięki za wskazówke Cimak na pewno się przyda. Jak byś się jeszcze natchnoł na jakiś kodzik to napisz, niepogardze :P

0

Akurat Internet Explorer 6 (chyba) ignoruje <link rel="shortcut icon" /> tylko zawsze szuka pliku favicon.ico w głównym katalogu.

Poprzez <link> mozna też jako fawikonę ustawić nie tylko plik ICO, ale też PNG czy GIF (w tym animowany), warto pamiętać o tym.

0

True . Jest dużo kombinacji, trzeba wziąć kilka opcji po uwage. Na niektórych stronach nie ma tego kodu a ikona i tak sie ładuje, widocznie są jakieś odnośniki... nie wiem czy dobrze mówie bo jestem słaby w html i tych całych skryptach. Tu jest troszke na ten temat http://www.gajdaw.pl/varia/index.html ... tym też się kieruje ale zastanawiam sie też czy WebBrowser by sobie z tym nie poradził...

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0