Rozkład jazdy ZTM

0

Witam,

czy ktoś z was ma pomysł jak pobrać rozkłąd jazdy warszawskich autobusów? Najłatwiej było by to zrobić po prostu ze strony ZTM ale oni umieszczają w adresie rozkłądu datę (jak zmieni się rozkład zmieni się też adres) a ja potrzebuje zrobić program, który co jakiś czas będzie automatycznie pobierał dane ze strony. Jak to zrobić skoro ZTM ciągle zmienia adresy strony z rozkładem?

Z góry dzięki za pomoc :)

0

hmm, po chwili zastanowienia:
a jak trafiłeś na 4programmers.net? ktoś podał Ci adres, prawda? Myślę, że to ten sam przypadek. Bezsensem byłaby zmiana adresu strony, żeby nikt go nie znał -> musi być gdzieś podany, skoro użytkownik może oglądać taką stronę...

0

na stronie ZTM jest link to aktualnego rozkładu jazdy np.:

http://www.ztm.waw.pl/baza/20060711/LINIE.HTM

gdzie katalog "/20060711/" oznacza określa datę ostatniej zmiany rozkładu. Gdy rozkład się zmieni pojawi się nowy link na stronie głownej. A rozkłąd zmienia się średnio co 4-5 dni.

0
Krzysiekkk napisał(a)

Gdy rozkład się zmieni pojawi się nowy link na stronie głownej.

IMHO, to rozwiązuje Twój problem. Czy nie?

0

Siemasz Krzysiek.
Napisałem ci małego parsera, który wyciąga ze strony (stron) ZTM potrzebne linki wraz z opisami. Linie nieparzyste w memo2 to opisy, a kolejne parzyste to linki do tych opisów. Część linków na stronie była w komentarzu więc uodporniłem parsera żeby je pomijał. Jak będziesz miał jakieś problemy to wal na gg.
BTW: Jak nie uda ci się ściągnąć rozkładu to możesz go sam napisać, przecież znasz go na pamięć, co nie? ;-)

Kod parsera do pobrania: tutaj.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1