Symulacja wciśnięcia klawisza

0

Chciałbym się dowiedzieć czy jest jakaś procedura lub funkcja dzięki której można symulować wciśniecie jakiegoś klawisza np. mam uruchomiony swój program i word naciskam przycisk w programie i chce by w wordzie zaczął się pisać tekst(może być losowy).
I jeszcze jedno pytanie czy ma ktoś może jakiś kurs(czy coś w tym stylu) jak operować na pamięci procesów tzn. chodzi mi o funkcje ReadProcessMemory, WriteProcessMemory, tworzenie uchwytów itp., wiem że jest to opisane w helpie Delphi ale jakoś to co jest tam napisane do mnie nie przemawia :| .

0

Ad1. Poszukaj na MSDNie i skorzystaj może z czegoś w stylu keybd_event, ewntualnie pomyśl nad wysłaniem komunikatu do okna o naciskanym klawiszu.

Ad2. O procesach poszukaj na 4p w artach bo jest na pewno.

0

keybd_event to nie jest jednak szczyt moich marzeń, za to podoba mi się pomysł z wysyłaniem komunikatu(jeśli dobrze myślę to chodzi o funkcje sendmessage i postmessage). Co do procesów to może i jest tego sporo ale wszystko jest w rozsypce, chyba że nie umiem szukać(co jest bardzo możliwe [wstyd] ), w każdym razie dziękuje ;] .

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1