problem z łączeniem się do bazy

Odpowiedz Nowy wątek
GAYOS1[MALPA]YAHOO.C
2006-05-17 13:44
GAYOS1[MALPA]YAHOO.C
0

Witam serdecznie. Chcę stworzyć bazę danych typu Paradox, tworzę ją w DataBase Desktop, zapisuje ją do wskazanego przeze mnie katalogu (muszę mieć bazę w moim domowym katalogu projektu a nie gieś tam..). Zapisałem sobie ową bazę do katalogu w którym mam zapisany programik.
W programie dodaje konieczne komponenty żeby odczytać wartość tabeli. W obiekcie table w databaseName wpisuje ścieżkę do mojej bazy (C:\test_baza\tescik.db) Podczas wyboru tabeli z pola tabelName wyskakuje mi komenda "Invalid directory". Wiem że są w delphi aliasy, ale nie wiem czy muszę teraz coś z nimi zrobić.

Moje drugie pytanie (jestem nowicjuszem w delphi), czy tworząc tabele w Paradox staje się ona tak jakby jednotabelową bazą danych??

Ostatnie pytanie
Tworzyłem sobie bazy przy pomocy BDE Administrator - w trakcie tworzenia nie wpisywałem jej rzadnych haseł, a po utworzeniu w momęcie kiedy chcę z niej skorzystać wyskakuje "podaj haslo"
zakładania nowej bazy nigdzie nie wpisuje hasła, a w trakcie tworzenia aliasu rządane jest podanie hasła. Czy jest jakieś defaultowe hasło dla paradoxa?? Będę wdzięczny za każdą pomoc - pozdrawiam Gayos :).
Będę wdzięczny jeśli ktoś rozjaśni mi moje namieszane wątpliwości [glowa]

Pozostało 580 znaków

gayos
2006-05-18 12:19
gayos
0

Udało mi się założyć bazę i utworzyć alias. Bardzo fajnie jest to opisane na
http://kattserv.neostrada.pl/[...]hPage/BazyDanych/indexbde.htm
Może się komuś przyda :-)

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0