Obsługa USB w Delphi

0

Jak w temacie - czy ktoś rozgryzał to?

A może trafiliście na jakiś gotowy komponent, wzorem tych obsługujących RS232?

P.S.
Wyszukiwarka wymaga 4 znaków minimum więc sorki jeśli temat już gdzies się pojawił.

0

Książka Helion: RS 232c Rozdział 10.
MSDN Transmision USB
Google USB in Delphi

[soczek]

0

Wyszukaj w Google pod hasłem:
delphi usb site:4programmers.net

0
Szczawik napisał(a)

Wyszukaj w Google pod hasłem:
delphi usb site:4programmers.net

No i co to ma niby dać? Czy to jest twoim zdaniem rozwiązanie problemu? Nauczice się wreszcie drodzy hakerzy udzielać odpowiedzi na postawione pytanie, a nie nabijać sobie posty - zeby potem chłopakom z osiedla się chwalić ile to już nie doradziliście "lamerom" i jacy to wy nie jesteście zajefajni !!!!

Sam sobie powyższą wskazówkę wklep w googlach, wyszukaj rozwiązanie i podaj linka lub treść CFANIAKU !

0

To tobie powinno zależeć na odpowiedzi a nie nam

0

Dziękuję za podpowiedzi. Tyle, że tutaj chodzi o obsługę USB. Wszystko co dotyczy RS232 jest bezużyteczne.
Tak przy okazji, w internecie jest niby dużo na ten temat, ale tak naprawdę nic co by można było wykorzystać. Jeśli już coś się znajdzie związanego z obsługą USB to są to komponenty płatne (tak jak w linkach, które podaliście), ale nic od strony kodu.
Dlatego też mój poprzedni post z zaprzestaniem tego denerwującego zwyczaju odpowiadania - "poszukaj w google, potem pytaj" itp. Jeśli już ktoś pisze posta związanego z jakimś problemem to dlatego że liczy na konstruktywną pomoc, bo gdzie indziej jej nie może uzyskać - zresztą to jest chyba ideą forum, bo co kilka głów to nie jedna!! PRAWDA?!
I na koniec ostatnia uwaga do "hakerów" - drodzy chłopcy, raz jeszcze to powtórzę, najpierw sami znajdźcie rozwiązanie w googlach, zobaczcie czy się nadaje i dopiero jeśli tak - napiszcie to swoje bezużyteczne zdanie (a jeśli już straciliście czas i poszukaliście oraz udało wam się znaleźć rozwiązanie - to takie trudne nacisnąć CTRL+C i CTRL+V (ps:to oznacza kopiuj i wklej ze schowka-nie musicie specjalnie szukać w googlach :-P ) i zapodać link do rozwiązania problemu?).

Jeszcze raz dziękuję tym, którzy podchodzą do sprawy poważnie. Co prawda to nie jest chyba miejsce na tego rodzaju wywody, ale akurat tą stronę odwiedza mnóstwo ludzi szukając wsparcia dla USB pod Delphi (m.in. ta strona pojawia się w googlach) więc potraktujcie ten post jako manifest wszystkich tych, którzy tutaj wchodzą z nadzieją znalezienia rozwiązania problemu, a potem i krew zalewa jak czytają POSZUKAJ W GOOGLACH :-[

0

VEN na moderatora!

0

Kilka miesięcy temu próbowałem uruchomić kilka układów USB z poziomu Delphi.
I muszę przyznać że masakra. Po dwóch miesiącach odpuściłem sobie.
Na jakielkolwiek przykłady czy tutoriale w Delphi nie można liczyć.
Lepiej jest w C++. Nawet ostatnia wyszła książka o programowaniu USB w C++.

Nawet byłem w stanie zapłacić za opracowanie bibliotek DLL, ale ludzie od razu mówią że mają full roboty.

Podstawowy probelm to trzeba dobrze znać cały protokół USB. Bez tego nie ma się co brać do roboty.

I popieram Ven-a ze chyba forum jest po to żeby można rozwiązać problem. I ktos pisząc "poszukaj na Gogle" to niech najpierw sam sprawdzi ile jest tam tematów (użytecznych) na temat programowania USB pod Delphi a potem pisze takie komentarzę. Nie chcesz pomóc to nie pisz.
Dla jednego dany problem jest trudny dla innego może być śmiesznie prosty.

Pozdrawiam

PS
Jezeli chcesz używać układu USB to proponuję wykorzystać układy FTDI. Masz gotowe biblioteki i nie musisz pisać wszystkiego sam.

0

@ven: o czym ty w ogole pleciesz? Odswiezasz temat sprzed 3 lat (wtedy wpisanie delphi usb site:4programmers.net zapewe dawalo watki z odpowiedziami na samej gorze). Skoro sposob obslugi RS232 wydaje Ci sie bezuzyteczny to znaczy ze nie wiesz o czym piszesz, bo glowna roznica polega na pobraniu nazwy urzadzenia, ktora przekazesz do funkcji CreateFile. Dla RS232 domyslnie podajesz 'COMx' na przyklad, ale dla innych urzadzen (czy to firewire, usb czy dowolne urzadzenie binarne) przekazujesz GUID tego urzadzenia (wlasciwie nawet RS232 go ma, ale nikt go nie uzywa, bo po co?). Cala reszta moze byc wykonana za pomoca ReadFile, WriteFile.

Jesli jednak nie znasz protokolu (a na ogol nie znasz, chyba ze sam tworzyles urzadzenie niepracujace w zadnej zdefiniowanej klasie), ktory jest na takim polaczeniu nadbudowany (chocby USB HID) i nie chcesz kupowac dokumentacji, mozesz kupic wlasnie takie komercyjne biblioteki lub rowniez komercyjne Microsoft Driver Development Kit (DDK), ktore dostarcza naglowki dla funkcji systemowych zwiazanych ze sprzetem.

Wspomniany FTDI jest najprostszym rozwiazaniem jak budujesz wlasne urzadzenie, bo zwalnia z problemu aplikowania o numery V(endor)ID, oraz T(est)ID, a od strony peceta jest widziany jako wirtualny port RS232 (wiec nawet nazwe portu 'COMx' stosujesz). Zaleta: wygoda; wada: VID nie jest twoj, a jak zaczynasz myslec o publikacji urzadzenia szerzej czy certyfikacji sterownikow to staje sie to znaczacym problemem.

Powiem tak: jak teraz zaczalem odpisywac to nawet chcialem podac przykladowy kod, czyli moja prywatna biblioteke, ktora zostala mi z czasow budowania wlasnych miernikow USB, ale pomyslalem: nie. "Cfaniaku..."

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1