[Delphi] Problem z Windows i obrazkiem

0

Mam dwa problemy:

  1. Jak zrobić żeby w moim komponencie można było wskazać ścieżkę do obrazka (coś podobnego jak wskazuje się obrazek w Image)?
  2. Jak zablokować Windowsa gdy mój program jest uruchomiony (czyli żeby wszystko co się dzieje w Windowsie nie było odczuwalne dla mojego progsa)?
    Jeśli ktoś by mi odpowiedział to z góry dziękuję.
0
PProg napisał(a)

Mam dwa problemy:

  1. Jak zrobić żeby w moim komponencie można było wskazać ścieżkę do obrazka (coś podobnego jak wskazuje się obrazek w Image)?

zobacz sobie źródła TImage

  1. Jak zablokować Windowsa gdy mój program jest uruchomiony (czyli żeby wszystko co się dzieje w Windowsie nie było odczuwalne dla mojego progsa)?

a tego zdania to za cholerę nie kumam

0

Chyba wiem co artysta miał na myśli:

Windows to taki kawałek kodu co to zawsze w tle chodzi a do tego robi na tyle dużo i czasem mało składnie że jak dojdzie do w niosku że czas na optymalizację ustawień Offica to Twoja aplikacja idzie na bok bo optymalizacja jest ważniejsza. Np. jak ustawisz Timer żeby co ileś tak tiknięć odpalał procedurę to i tak będzie odpalana co wieloktorność około 55 tiknieć bo w miedzy czasie Windows coś rzeźbi na tyle złożonego i obciążajacego procka że co jedno tiknięcie się nie wciśniesz. Pisząc pod Windę musisz sobie zdawać sprawę z kilku faktów i z nimi żyć, tak z ogranicczeniami jak i niezaprzeczalnymi korzyściami. Jeżeli chcesz aby Twoja aplikacja w pełni panowała nad sprzętem polecam system QNX ( chwała mu po wsze czasy ).

Pozdrawiam, Przemek

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0