[D2005pe], TidTCPserver, TidTCPClient - przesyłanie binarni

0

Witam.
W demach do indy 10 mamy przykład wykorzystania komponentów TidTCPServer i TidTCPclient do komunikacji z wykorzystaniem SSl (SSl nie jest tu ważne). W przykładach tych wykorzystuje się metody readln i writeln (obiektu IOHandler: TidIOHandler). Czy ktoś mógłby wskazać źródła z przykładami bądź krótko napisać w jaki sposób za pomocą tych komponentów zorganizować podobną komunikację ale z danymi binarnymi?
Próbowałem wielu istniejących w TidIOHandler metod, (write, writedirect, readinteger, readbytes) których nazwy jak i opis w helpie sugerują, że za ich pomocą powinno się dać to zrobić ? jednak nie potrafię.
Proszę o pomoc.

0

Sprubój oprzeć się na rekordach i wysyłać dane za pomocą writebuffer(rekord,sizeof(rekord)) i odbierac readbuffer(rekord,sizeof(rekord)).

0

Masz na myśli jakich klas metody readbuffer i writebuffer? W TidTCPSerwer i TidTCPClient takich nie ma.

0

Jest na pewno, ja w INDY 9 posiadam takie procedury w Idtcpclient, sam pisze klienta i używam tych procedur.

0

W indy 9 tak , ale ja zainstalowalem sobie indy 10 (nie widzialem wersji indy9 dla d2005pe a takie wlasnei mam) a tam to pozmieniane wszytsko jest. Klasa przodka (dla TidtcpClient) czyli Tidtcpconnection nie ma tych funkcji ktore miala w indy 9 i stad moje pytanie.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1