Upgrade Delphi.

0

Witam. Mocno zastanawiam się nad kupnem Delphi z licencją na sprzedawanie programów. Najnowsze Delphi 2005 Architect kosztuje 2700 dolarów, natomiast upgrade kosztuje 1800, więc róznica jest spora. Dlatego wymyśliłe, że chyba bardziej opłaca się kupić Delphi np (3 Enterprise lub proffesjonal). Zastanawiam się czy po upgradzie tak można zrobić i jaka jest roznica pomiedzy upgradem, a pelna wersja.

0

Różnicy w użytkowaniu nie ma żadnej, jest tylko w cenie oraz w tym, że jak ktoś zapyta, to musisz pokazać dwie faktury i dwa nośniki. Poza tym chodzą słuchy, że delphi 2005 personal ma być darmowy do zastosowań komercyjnych przez prywatnych użytkowników (nie firmy).

0
berl napisał(a)

Poza tym chodzą słuchy, że delphi 2005 personal ma być darmowy do zastosowań komercyjnych przez prywatnych użytkowników (nie firmy).

Hmmm, czyli na darmo wydałem kasę? Kupiłem D2005 Pro, nie prowadzę działalności. Musiałem sprzedać program, który napisałem jeszcze w D7 PE... Czy to jest potwierdzone przez kogoś z Borlanda? Czy będą jakieś inne ograniczenia Personal w stosunku do pozostałych wersji, jak to drzewiej bywało? Np. brak obsługi baz itd.

Jacek

0

W licencji jest takie coś napisane. Dotyczy to tylko wersji dołączanej do jakiś czasopism itd. Jak znajdę to zacytuję.

A jak bardzo okrojone jest Delphi 9 PE się pytałem jakiś czas temu, niestety nikt nic nie wie. Mam nadzieję, że z refactoringu, Class Completion i Code Explorer go nie obcięli :)

0

JacekH : na pewno nie na darmo... Pamietaj ze wersje Proff/Enterprise sa o wiele bardziej rozbudowane niz PE... Maja mase wiecje modulow, komponentow, narzedzi etc. (niestety, nigdy nie bylo mi dane na takiej wersji pracowac dluzej niz trial pozwala :( )

0
migajek napisał(a)

Pamietaj ze wersje Proff/Enterprise sa o wiele bardziej rozbudowane niz PE...

To, czego chyba najbardziej brakowało w starszych PE to obsługa baz. Ale programik, który robiłem nie potrzebował baz. W sumie to jestem amatorem i raczej firmy programistycznej nie założę. Dlatego trochę mi szkoda pieniędzy, jednorazowe "trafiło się ślepej kurze..." :-) Mam tylko nadzieję, że nowe Delphi z dołączonym kompilatorem C++ będzie dla posiadaczy D2005 Pro/Arch/Ent updatem, nie upgradem...

Jacek

0

Wiadomo już coś na temat czy można sprzedać program napisany w delphi 2005 pejeśli się ma wersję z gazety?

0

To ja jeszcze dorzucę pytanie:

Czy są już jakieś wieści o Delphi 2006 PE (D10PE) do czasopism (np.: zagranicznych) ?

0

Nie, Delphi 2006 nie jest na razie dostępne w wersji PE. Taka wersja ma zostać udostępniona "w nadchodzących miesiącach".

Co do licencji - ze znanych mi źródeł można, pod warunkiem, że jest się osobą fizyczną.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0