obsługa dwóch myszek w Delphi

0

Hej
Potrzebuje obsłużycć dwie myszy w Delphi, to znaczy żeby jedną myszką poruszało się jednym kursorem a drugą drugim. Zaznaczam, że nie potrzebuje żeby obie myszki miały normalne właściwości(wystarczy że jedna będzie taką jaką zawsze używamy w Winie, a druga ma tylko poruszac kursorem, nie musi mieć możliwości zamykania okien i wszystkich innych akcji z mychą związanych). Myślałem żeby tą drugą to bym tak zrobił, że sprawdzalbym tylko położenie i rysowałbym w tym miejscu kursor(taka atrapa ale nie mam innego pomysłu). Nie wiem tylko jak sprawdzić czy aktualnie użytkownik porusza jedną czy druga mychą...Szukałem długo ale nic na ten temat nie znalazłem. A może da sie tak zrobić(to by był pełny hardcore) żeby obie myszy działały tak samo, to znaczy miały wszystkie właściowści w Winie?

//a gdzie chcesz podlaczyc dwie myszki? ps/2 i com? To przez system nie przejdzie :)

0

Kiedyś pamiętam w DOS'ie coś takiego dało się zrobić :]. W SerfCity była opcja grania za dwóch graczy właśnie dwoma myszami (w Settlers II chyba też), podłączało się dwie myszki pod COM'y i wsio działało. Ale w Windzie to chyba tak łatwo nie przejdzie (znaczy w nowszej windzie), bo to by trzeba na poziomie sterowników obsłużyć (poza tym chyba nie można uzyskać bezpośredniego dostępu do urządzenia).

0

Może jakby ta druga myszka była pod usb i napisać do niej sterowniki... Ale to raczej marzenie. Może łatwiej byłoby podłączyć jakąś myszkę przeznaczoną pod port szeregowy i sterować portem z programu? Tylko czy to ten sam port szeregowy, co w nowych komputerach (tzn, czy rózni się tylko złączem, czy czymś więcej) ? Ogólnie, to temat jest raczej skomplikowany.

0

W Windowsie nie obsłużysz więcej niż jedną myszkę od tak korzystająć z jakiś funkcji. Musisz napisać własny sterownik.

(w Settlers II chyba też)

na pewno :)

//a gdzie chcesz podlaczyc dwie myszki? ps/2 i com? To przez system nie przejdzie

Masz wybór na drugą myszkę, com1 albo com2.

0

Hehe, pisanie sterowników, nie bardzo mi to wchodzi ;) a w czym się je pisze, w ASMie? Nie orientuje się, a tak poza tym to jak wygladają w ogóle takie sterowniki?

0

Generalnie przynajmniej po części sterowniki są w ASM'ie. No i nie jest to takie proste (kiedyś myślałem o napisaniu sterownika do skonstruowanego przez siebie JoyStick'a, ale zrezygnowałem :P )

0

Ja jeszcze tu kiedyś wróce, z moim artem i przykładem jak zrobić to o co mi chodzi, ale to będzie daleko w przyszłości, ale jednak. Dzięki za wszelkie odp., pzdr

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1