dbExpress

0

Mam problem z ustanowieniem polączenia przez TSQLConnection z bazą mysql. Kiedy w inpektorze obiektów ustawiam connected na true połączenie nie zostaje nawiązane, lecz pojawia się okno błędu z komunikatem:"Unable to load libmysql.dll". Dzieje się tak, bez względu na to, czy libmysql.dll jest załadowany, czu też nie (sprawdzane za pomocą MSInfo). Wszystko jest ustawione jak Boduch w Delphi7 nakazał... .

0

Ok, zalozmy, ze libmysql.dll jest umieszczone w katalogu z programem, a sciezka do tej biblioteki w TSQLConnection jest ustawiona prawidlowo ('libmysql.dll'). Przyczyna moze byc takze to, ze owa bibioteka pochodzi np. z nowej wersji bazy MySQL, nie obslugiwanej przez dbExpress... Pokombinuj z plikiem libmysql.dll z MySQL 3.23 lub MySQL 4.0.1

0

Dzięki za miłe spotkanie z Autorem. Mam MySQL w wersji 4.1; libmysql.dll jest ładowany ze ścieżki ze źródłami po pierwszej próbie połączenia (connected na true) i nie jest już "puszczany" - dołączyłem dwa wiersze:
...
handle:=LoadLibrary('libmysql.dll');
FreeLibrary(handle);
...
które są bezgłośnie przetwarzane (i bez efektu, bo biblioteka pozostaje), natomiast próba ustawienia connected na true kończy się "Unable to load libmysql.dll".
Obrażanie się przez Delphiego na to, że biblioteka jest już załadowana też jest dla mnie niezrozumiałe.
Załączam pozdrowienia i czekam na dobre słowo... .

0

Skopiuj plik libmysql.dll to katalogu z programem. Wybierz z "DriverName" sterownik "MySQL". Teraz w polu "VendorLib" masz wpisane libmysql.dll - nie zmieniaj tego. Teraz powinno pomoc.

P.S. Ja mam libmysql.dll z mySQL 4.0.

0

Przepraszam, Pańska rada była celna, tylko stary uparciuch ze mnie - najpiew po mojemu, a potem zajrzałem do dokumentacji. Faktycznie, mam wersję 4.012, więc po zmianie na ten z Pańskiej książki po prostu się połączył. Dzięki serdeczne!

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1