Komponent ktory jest ale go nie ma.

0

Sie mano! Mam problema, no wiec chodzi o komponenty z zakładki Internet, normalnie gdy otwieram delphi(6), tzn. z nowym projektem, komponenty na tej zakładce sa wszystkie, ale gdy otwieram projekt programu z dysku to na zakładce pozostają tylko 2 sockety i webBrowser, a mi jest bardzo potrzebny XMLDockument :-/, a i jeszcze znika jedna zakladka - WebService. Probowałem juz otwierać ta formatke na która mam zamiar wkleic ten komponent, i wkleic a pozniej otworzyc ja z calym projektem, wkleic owszem sie wkleiło ale po otwarciu pozniej z calym projektem wychodzi blad tak jakby w ogóle tego kompnentu nie było :/. To skoro nie ma to spróbowałem doinstalowac, to mi wyskoczyl wtedy blad ze tali kopnent znaleziono juz zainstalowany. Co jest?? Nie wiem dokładnie w którym pliku zapisywane sa ustawienia okienek dla danego projektu, bo pewnie jest tam cos nadpisane nie takiego.


Do moderatora: Sorki jesli uznacie ze zasmiecam wam forum ale jak pisalem momnet wczesniej to dziwnym trafem zostalem wylogowany:/, a zalezy mi na szybkiej odpowiedzi na maila. jeszcze raz sorki.

Myśle ze rozwiązałem ten problem, przy najmniej mam taką nadzieje:]
Oto co było przyczyną może komuś się przyda:
Ustawienia okienek itp. związanych z projektem są w pliku nazwa_projektu.DOF a powodem w/w objawów było dodane automatycznie nie mam pojecia kiedy ale podkreślam automatycznie ja tego nie zrobiłem tych linijek na koncu w/w pliku:
[Excluded Packages]
f:\programowanie\borland\delphi6\Bin\dclnet60.bpl=Borland Internet Components
f:\programowanie\borland\delphi6\Bin\dclwbm60.bpl=Borland InternetExpress Components
f:\programowanie\borland\delphi6\Bin\dclwebsnap60.bpl=Borland WebSnap Components
f:\programowanie\borland\delphi6\Bin\dclsoap60.bpl=Borland Soap Components

Sorki za zamieszanie, jak bym sam tego nie rozwiązał na pewno byscie mi pomogli :)

0

Konfiguracja Palet?? :/

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1