Klient IRC -a

0

Wiem że taki temat już, ale nie znalazłem nic konkretnego.

Musze napisać klienta ira - a bez wykorzystania "vortex - u", "Girc - a" czy "indy",
musze to zrobic tylko z pomoca ClientSocket.

Problemów jest kilka żeby zacząć to nawet pisać potrzebuje serwer, na którym moge go testować, jak ktoś wie skąd go można <ort>ściagnoć </ort>niech poda link.
Druga sprawa to obsługa błedów. Znalazłem dosyć sporo o komendach ircowych, ale za to nic o <ort>błendach </ort>jakie server może zwrócić.

Jak ktos w ogóle sie bawił już w takie coś to niech da znać. :) .

0

Co do serwera, to łącz się na bylejakie serwery (np. warszawa.ircnet.pl) i sprawdzaj jak działa, poczytaj RFC i dokumnetacje różnych ircd (hybrid, unreal itd.). Możesz sobie sciągnąć UnrealIRCd skompilowane pod windowsa, więc nie problem później testować.

0

hmm problem w tym e ja nie mam neta :(, wiec serwa musze sciagnac i instalnac na swoim kompie :-/, to nie jest az taki wielki problem bo instalne go na wirtualnej maszynie i serwer bede mial, tylko potrzebuje wiedziec skad je sciagnac. No trudno skoro nikt wiecej nie probowal. Jak mozecie to podajcie tylko linki do stron z ktorych serwer IRC pod winde moge sciognac bo z linuchem u mnie nie najlepij [wstyd] .

0

Szukaj na Googlach czegoś takiego jak PHiNET, kiedyś widziałem to na Downloadzie Chipa, ale ściągnąć coś stamtąd to graniczy z cudem. Powinieneś to spokojnie znaleźć gdzieś indziej.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0