Jak wysłać plik przez podczerwień??

0

Czy ktos wie jak oprogramowac wysyłanie plików przez podczerwień, ew. jak aktywowac i dezakywowac podczerwien, sprawdzac jej stan???

0

Hmm... nie znam sie na tym za bardzo, ale najpierw musisz posiadac IrDe - ktora chyba przewaznie jest pod USB, potem zdalo by sie napisac progs ktory dobral by sie do Irdy poprzez USB i jeszcze obslugiwal to wszystko...... ehh..... proponuje poszukac na google i torry.net

Moze cie naprowadzi na trop poszukiwan :D
http://4programmers.net/Forum/viewtopic.php?id=46887&post=107617#107617

0

Większość podczerwieni, z ktorymi sie spotkalem, wpinalo sie w gniazdo na plycie glownej a nie USB (gdyz zmontowanie takiego ukladu jest znacznie prostsze - wystarczy tylko 1 scalak)

0

Czy ktos wie jak oprogramowac wysyłanie plików przez podczerwień, ew. jak aktywowac i dezakywowac podczerwien, sprawdzac jej stan???

Hehe po takim poscie widać, że raczej nie wiesz co to jest podczerwień ;-) pobaw się lepiej pilotem do telewizora.</quote>

0

komponent do IrDa
http://17slon.com/gp/gp/twircommsocket.htm
ale pamietaj ze aby polaczyc sie przez IrDa postepujesz dokladnie tak samo jak w polaczeniu przez COMa, tyle ze musisz wiedziec na ktorym COMie jest twoje urzadzenie.
Wysylanie przez COMa bylo x 100 :-)

0

Witam.

Czy ktoś może mi wyjaśnic, czym różni się podczerwień w laptopie od tej w pilocie do TV ??? [wstyd]

Czy można ją wykorzystać do np. sterowania TV ??? :) :) :)
Wiem, że z dodatkowym oprogramowaniem radziŁ sobie z tym PalmPilot :) :) :)

Jeśli można, to jak, wszytko jednio w jakim języku.

Pozdrawiam i dzięki

0

Podczerwień pilota od TV nie różni sie od podczerwieni laptopa, podczerwień do podczerwień(chodzi tutuaj o odpowiednią długość fali). Różnica polega na samym protokole przesyłu danych. Przykład jeśli masz np. pilota od TV i pilota od wieży to oba używaja podczerwieni(taka sama długość fali lub podobna). Ale żeby np pilotem od TV nie przełączać wieży należy zastosować np jakiś sposób identyfikacji pilota. To jak wygląda ten sposób identyfikacji zależy już od samego projektanta. Ile ludzi, tyle może być pomysłów. Np. przed każdy wysłaniem danych podajesz jakiś kod, następnie dane, potem możesz podać sume kontrolna itd itp. Jesli urządzenie odbiorcze stwierdzi, że kod(nagłówek, identyfikator itd) pilota jest odpowiedni, to odbiornik odczytuje dane w przeciwnym wypadku dane są ignorowane. Do jednych z najbardziej popularnych kodów wykorzystywanych przez piloty jest RC6, ale musze powiedzieć, że każda firma może wprowadzić swój własny kod. Jeśli chodzi o np przełączanie TV komputerem, to ja twierdze, ze da sie to zrobić, ale trzeba znać kody pilota danego TV.

0

à propos tego posta wyżej moze jest jakis programik na pc który uczył by sie kodów ir tzn najpierw odbierał by je z pilota a potem mozliwe było by wysłanie tego kodu zaby zmienić np kanał w telewizorze za pomocą komputera dodam ze mam program girder i odbiornik podczerwieni własnej roboty i pytanie jest takie czy moze jest jakas wtyczka do girdera lub jakis inny program słuzacy do tego celu??

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1