ActiveX

0

Witam zrobiłem program wg artykułu http://4programmers.net/article.php?id=274 i umieściłem na stronie http://www.programes.kgb.pl/program.htm (proszę go nie krytukować bo to jest tylko program do prub) noi jak ja wchodzę na tą stronę to jest wszystko OK lecz jak wchodzi ktoś kto nie ma Delphi to mu program nie działa (Nie ładuje sie) Dlaczego?? Co zrobić żeby to działało wszystkim??

0

nie wiem czy to na kontrolki też działa ale może odznaczenie "Built with run time packages" coś da. A tak propos to uruchamiam to na kompie bez zainstalowanego Delphi i działa... Więc nie wiem o co chodzi.

0

Może chodzi o ustawienia przeglądarki? Przypadkowo nie miałeś ustawione w zabezpieczeniach odpowiednich opcji z ActiveX na komputerze bez Delphi i stąd błedna interpretacja.

0
  1. Mnóstwo użytkowników IE i innych ma wyłączoną opcje pobierania ActiveX, czyli zeby obejrzeć twoją kontrolkę musieliby włączyć tą opcję co może sie wiązać z niebezpieczeństwem tego, że kontrolka może być np. trojanem,virem itd.

  2. Zeby uruchomić swoją kontrolkę, na innym kompie musisz ją zarejestrować, nie wiem jak sie to robi, ale zlooknij na forum bo bylo juz o tym.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1