Poło?żenie plików

0

Witam.
Napisałem program, który w jakimś tam celu wczytuje plik swojego własnego rozszerzenia (.alg), wczytuje plik ini, tworzy plik log z zapisem swojego działania (wiadomo o co chodzi) i wczytuje wersje językową z pliku txt. Plik ini ma w swoim folderze i wszystko ok, natomiast kiedy wczytuje z całkiem innego folderu plik .alg to nie dosyć, że w tym całkiem innym folderze powstaje log to jeszcze on chce żeby tam był plik txt z językiem. Napisałem, że ma wczytywać ten plik z językiem z własnego folderu, czyli nie podałem pełnej ścieżki (np. 'C:\temp\polski.txt'), tylko napisałem samo 'polski.txt', tak samo z tym logiem. Czy ktoś wie jaki i gdzie błąd popełniłem? Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

P.S. Wkrótce dołączę do grona programistów 4p tylko dokończe swoją stronę, żeby nie przychodzić z pustymi rękami. :-)

0

to proste, robiąc tak jak opisujesz narażasz się na relatywność otwartych katalogów... wystarczy że dasz ExtractFilePath(Application.Exename) przed nazwą pliku i po ptoku...

0

Komponenty obsługujące wybieranie katalogu zmieniają <ort>bierzący </ort>katalog pracy programu na ten który wybrałeś i dlatego masz ten problem.

0

Wielkie dzięki. Czym jest relatywność otwartych katalogów tylko się domyślam, ale rozwiązanie jest dobre. Wcześniej po prostu nie mogłem sobie uświadomić istnienia czegoś takiego jak katalog pracy programu. Teraz rozumiem, dzięki.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0